ANGELINA TOPIĆ JE ŠAMPIONKA EVROPE: Srpska atletičarka osvojila ZLATO na prvenstvu Starog kontinenta za juniore

ATLETIKA

Srpska atletičarka Angelina Topić postala je šampionka na Evropskom prvenstvu za juniorke u Jerusalimu, pošto je jedina preskočila visinu od 1,90 metara i to bez ijednog rušenja.

1 / 3 Foto: Atletski Savez Srbije

Angelina je još jednom potvrdila vrhunsku klasu - jedina je preskočila visinu od 190 cm, a u momentu kada su sve njene rivalke za tron ispale, ona nije imala nijedan neuspešan pokušaj.

Drugo mesto i srebrna medalja pripali su Estonki Elizabet Pihela (188 cm), a bronzu je osvojila Nemica Joani Herman sa preskočenih 186 centimetara.

U četvrtak je poslednji dan takmičenja, a nastupiće troje srpskih atletičara.

Topić će od 8.15 učestvovati u finalu skoka udalj, Nikola Kostić će od 16.45 trčati finale trke na 400 metara s preponama, dok će Adriana Vilagoš učestvovati u finalu bacanja koplja od 18.27.