SVETSKO PRVENSTVO U ATLETICI: Amerikanac slavio u trci na 110 metara s preponama

BUDIMPEŠTA

Atletičar Burkine Faso Ig Fabris Zango osvojio je zlatnu medalju u troskoku na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Zango je pobedio rezultatom 17 metara i 64 centimetara, koliko je preskočio u petoj seriji.

Srebrnu i bronzanu medalju osvojili su kubanski takmičari. Lazaro Martines osvojio je srebro rezultatom 17,41 metar iz druge serije, a bronzu Kristijan Napoles skokom od 17,40 metara, što je njegov najbolji rezultat u karijeri.

Švedski atletičar Danijel Štol osvojio je zlatnu medalju u bacanju diska na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Štol je pobedio hicem od 71 metra i 46 centimetara, koliko je bacio u poslednjoj šestoj seriji.

To je novi rekord svetskih šampionata.

Srebrnu medalju osvojio je Kristjan Čeh iz Slovenije rezultatom 70,02 metra iz poslednje šeste serije.

Litvanac Mikolas Alekna osvojio je bronzu rezultatom 68,85 metara, koliko je bacio u četvrtoj seriji.

Američki atletičar Grent Holovej osvojio je zlatnu medalju u trci na 110 metara s preponama na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Holovej je pobedio rezultatom 12,96 sekundi, što je njegov najbolji rezultat u sezoni.

On je tako osvojio novo zlato u toj disciplini, posle Dohe 2019. godine i Judžina 2022. godine.

Srebrnu medalju večeras je osvojio Hensl Parčment sa Jamajke rezultatom 13,07 sekundi.

Amerikanac Danijel Roberts osvojio je bronzu rezultatom 13,09 sekundi.