VELIKA NAGRADA BRAZILA: Sainc najbrži na prvom treningu

FORMULA 1

Vozač Ferarija Karlos Sainc bio je najbrži na prvom treningu pred trku Formule 1 za Veliku nagradu Brazila.

Na stazi u Sao Paolu, Sainc je ostvario vreme od 1:11,732 minuta, odnosno bio je za 0,108 sekundi brži od svog klupskog kolege Šarla Leklera.

Treće vreme imao je vozač Mercedesa Džordž Rasel, koji je od Sainca bio sporiji za 0,133 sekundi.

Četvrti je bio Niko Hulkenberg iz Hasa, peti vozač Vilijamsa Aleksandar Albon, dok su do desete pozicije još i Lens Strol, Pjer Gasli, Đuanju Đou, Logan Sardžent i Kevin Magnusen.

Aktuelni svetski prvak Maks Verstapen iz Red Bula trening je završio na 16. poziciji.

Kvalifikacije za Veliku nagradu Brazila na programu su kasnije večeras, dok je start trke zakazana za nedelju od 18.00.