BRAVO, BRE! POBEDA KAO KUĆA VELIKA! Delfini "pregazili" Crnogorce i otvorili vrata Olimpijskih igara u Parizu!

pratite na kuriru

Vaterpolo reprezentacija Srbije nastavila je da ređa pobede na Svetskom prvenstvu. Delfini su danas u drugom kolu pobedili Crnu Goru sa 14:6. Ovom pobedom naša reprezentacija je napravila ogroman korak ka već postavljenom cilju, a to je plasman na Olimpijske igre.

Podsetimo, naši vaterpolisti su u prvom kolu pobedili Japan sa 17:10, dok je Crna Gora posle peteraca bila bolja od Sjedinjenih Američkih Država.

Već je svima bilo jasno da Srbiji polufinale definitivno donosi "kartu"za Pariz, ali su velike šanse da nam i četvrtfinale bude dovoljno. Da bi tako bilo, Delfini moraju da u konačnom plasmanu budu bolje plasirani od selekcija Hrvatske, Crne Gore, Italije i Rumunije.

Delfini su odlično otvorili današnji susret za razliku od rivala, te su posle prvih osam minuta imali prednost od 4:1. Sve je funkcionisalo kako treba u našoj ekipi, odbrana je bila na nivou, vaterpolisti su u napadu donosili pametne odluke te je Crnogorcima bilo veoma teško da pronađu ritam.

Zaigrali su Crnogorci u drugoj četvrtini, uspeli su da se rezultatski približe ali veće neizvesnosti nije bilo.

Srbija je na rutinski način odbila nalet rivala, uspela je da nastavi sa furioznom igrom i brzo se odlepila. Prednost je konstantno rasla, i već je posle treće deonice bilo jasno ko će iz ovog meča izaći kao pobednik.

Vaterpolo reprezentacija Srbije će u petak od 15 sati i 30 minuta igrati protiv SAD za potvrdu prvog mesta u grupi.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bio je Dušan Mandić sa četiri gola, dok su Đorđe Vučinić, Viktor i Strahinja Rašović postigli po dva.

UŽIVO: Srbija - Crna Gora: 14:6

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

31. minut - Nemanja Vico sada pogađa, Srbija vodi sa 14:6

27. minut - Delfini grabe ka velikoj pobedi! Jakšić pogađa, naša reprezentacija ima velikih +7

25. minut - Tako je! Vučinić pogađa za 12:6

Treća četvrtina:

24. minut - Crna Gora stiže do gola u poslednjem minutu treće četvrtine, ali je Mandić fantastičnim udarcem probušio protivničku mrežu i vratio prednost na +5

23. minut - Sada i Mandić pogađa za +5

22. minut - Radomir Drašović pogađa za 9:5, tako se to radi... Uspeli su Delfini da odbiju nalet rivala.

20. minut - Viktor Rašović postiže drugi gol na današnjem meču 8:4

18. minut - Ovo nam je sada i te kako trebalo! Ranđelović pogađa za 7:4

17. minut - Crnogorci postižu gol na otvaranju treće četvrtine, precizan je sa peterca bio Vidović

Druga četvrtina:

15. minut - Jovan Vujović uz dosta sreće postiže gol, iskoristio je nepažnju Delfina i smanjio na 6:3

14. minut - Naši vaterpolisti ne dozvoljavaju rivalu da se rezultatski približi, siguran je bio Dušan Mandić

13. minut - Averka smanjuje na 5:2

11. minut - Srbija ponovo ima +4, Strahinja Rašović postiže svoj drugi pogodak na današnjem meču

Prva četvrtina:

8. minut - Radović tek sada postiže prvi gol za Crnu Goru

7. minut - Maestralna igra Delfina se nastavlja, za 4:0 pogodio je Đorđe Vučinić

6. minut - Radoslav Filipović fantastično brani svoj gol, uspeva da zaustavi svaki pokušaj protivničke ekipe

5. minut - Dušan Mandić postiže prvi gol na današnjem meču, Srbija vodi sa 3:0

3. minut - Odlična igra naših vaterpolista, Crnogorci još uvek ne uspevaju da postignu pogodak.

2. minut - Dug, strpljiv napad reprezentacije Srbije koja je imala igrača više. Posle sjajne kombinacije, Strahinja Rašović je povećao prednost "delfina"

1. minut - Odličan početak naše reprezentacije! Viktor Rašović sjajnim udarcem pogađa za 1:0

Vaterpolisti Srbije protiv Japana uknjižili su prvi trijumf na Svetskom prvenstvu, a danas ih očekuje mnogo teži izazov - Crna Gora (15.30).

Pobeda može da znači direktan plasman u četvrtfinale i overu olimpijske vize. "Delfini" će morati da poprave neke stvari jer su Japanci u pojedinim delovima igre pružili dobar otpor, drugu četvrtinu odigrali jako dobro (4:4). Crnogorci su mnogo opasniji rival i kazniće bilo kakvo opuštanje.

- Sad nam je u glavi samo meč sa Crnom Gorom. Znamo koliko su jaki, poznajemo se odlično - kaže Đorđe Vučinić, povratnik u sastav reprezentacije Srbije, a mladi Petar Jakšić je dodao:

- Spremali smo se za današnji meč i ako ispoštujemo taktiku, siguran sam da će sve biti dobro.

Vaterpolisti Crne Gore imaju svoju računicu.