Vaterpolisti jači od Nemaca i krize

Svetska liga

Vaterpolisti Srbije uspešno su započeli takmičenje u Svetskoj ligi, pošto su u prvom kolu grupe B savladali Nemačku u Hamburgu sa 12:10 (4:1, 4:4, 3:3, 1:2). Slobodna je bila Španija.

Bez Dejana Udovičića, koji više neće biti selektor Srbije, "delfini" su zahvaljujući odličnoj igri u prvoj četvrtini stekli tri gola prednosti. Kada su početkom druge deonice poveli sa 5:1, bilo je očigledno da će slaviti, što su potvrdili vođstvom 11:8 na startu poslednjih osam minuta.

Srpske vaterpoliste je sa klupe predvodio vršilac dužnosti selektora, Dejan Savić, a u hamburškom bazenu Nikić sa tri gola, a pratili su ga Gocić, Ubović i Prlainović sa po dva pogotka. Mrežu Nemačke po jednom su pogodili Udovičić, Aleksić i Mitrović, dok je kod domaćina najbolji bili Ril i Krojcman sa po dva gola.