Kimi Raikonen pobedio u trci za Veliku nagradu Australije

Najbrži

Tokom trke nekoliko vozača se smenjivalo u vođstvu, a Raikonen je u 43. krugu preuzeo vođstvo koje je do kraja sačuvao
1 / 5 Foto: REUTERS

BEOGRAD - Vozač Lotusa, Finac Kimi Raikonen, pobedio je danas na prvoj ovosezonskoj trci Formule jedan za Veliku nagradu Australije u Melburnu.

On je trku završio za sat, 30 minuta, tri sekunde i 225 stotinki. Drugi je bio Španac Fernando Alonso iz Ferarija sa 12,451 sekundi zaostatka, dok je treći kroz cilj prošao aktuelni svetski šampion iz Red Bula, Nemac Sebastijan Fetel, sa 22,346 sekundi zaostatka za pobednikom. On je danas krenuo sa pol pozicije, pošto je tokom noći u kvalifikacijama ostvario najbrže vreme.

Prva tri mesta u današnjoj trci osvojili su vozači koji su tokom karijere osvajali svetski šampionat u Formuli jedan. Četvrto mesto zauzeo je vozač Ferarija Felipe Masa, ispred Luisa Hamiltona iz Mercedesa i Marka Vebera iz Red Bula. Vozači Fors Indije Adrijan Zutil i Pol di Resta zauzeli su sedmo i osmo mesto, deveti je bio vozač Meklarena Dženson Baton, a Roman Grožan iz Lotusa zauzeo je 10. mesto.