NA PRODUŽETKE: Vapenski doneo Zvezdi prvu pobedu u finalu

Vaterpolo

Vaterpolisti Crvene zvezde savladali su Radniički 10:9 (2:1, 1:2, 3:2,3:4, 0:0, 1:0) u prvoj utakmici finala nacionalnog šampionata, koje će se igrati do tripobede

Vaterpolisti Crvene zvezde savladali su Radniički 10:9 (2:1, 1:2, 3:2,3:4, 0:0, 1:0) u prvoj utakmici finala nacionalnog šampionata, koje će se igrati do tri pobede.

Prvo poluvreme meča na polupraznom bazenu Tašmajdan proteklo je u izjednačenoj igri, što ilustruje i podatak da je svaki od takmaca dobio četvrtinu sa po 2:1. Crvena zvezda prvu, a Radnički drugu. Treća četvrtina donela je mnogo preokreta. Radnički je poveo sa 5:3, kaznivši tako promašaj Prlainovića sa peterca, ali se Zvezda sa tri uzastopna gola potpuno vratila i preuzela vođstvo.

Poslednja četvrtina obilovala je preokretima. Radnički je poveo, Zvezda preokrenula, ali je osvajač Evrokupa imao priliku da preko Burića, a potom i Zlokovića priliku da ostvari pobedu i povede sa 1:0 u seriji. Šefik je to sprečio i odveo meč u produžetke.

U dodanih šest minuta igre bilo je svega, ali je jedini gol postigao Boris Vapenski.

Tekstualni prenos

Burić je promašio

Koškanje Avramovića i Vanje Udovičića

Deset sekundi pre kraja Vapenski pogađa, Zvezda vodi 10:9

U prva tri minuta produžetka nije bilo golova

Produžetci

Burić pa potom i Zloković pokušali su u poslednjim sekundama da savladaju Šefika ali je golman Zvezde odbranio.

Filip Filipović za novo izjednačenje - 3:3

Posle velike borbe Pijetlović vraća vođstvo Zvezdi 3:2.

Vanja Udovičić u kontri izjednačuje na 2:2

Druga četvrtina

Već u sledećem napadu Zvezda je imala šansu za 2:0, ali je stativa sprečila gol, da bi u narednom napadu Radnički iskoristio igrača više i stigao do izjednačenja preko Zlokoviča - 1:1.

Domaći su prvi stigli do gola, Vapenski je odlično proigrao Pjetlovića koji je s četiri metra samo sproveo u gol - 1:0.