ŠAMPION BLISTA: Fetel pokorio Moncu!

Vozač Red Bula pobedio na VN Italije

Fetel je u Italiji stigao do šeste pobede u sezoni

MONCA - Vozač Red Bula Nemac Sebastijan Fetel pobedio je na 12. trci sezone, koja je danas vozena za Veliku nagradi Italije na stazi u MonciAktuelni svetski šampion je do šeste pobede sezone, a 32. u karijeri stigao za jedan sat, 18 minuta, 33 sekunde i 352 stotinke.Drugo mesto zauzeo je vozač Ferarija Španac Fernando Alonso, koji je za pobednikom zaostao skoro 5,5 sekundi, dok je treći kroz cilj prošao vozač Red Bula Mark Veber sa zaostatkom od 6,3 sekunde za pobednikom.Fetel je do treće pobede u Monci došao posle sigurne vožnje od starta do cilja. On nije bio na prvom mestu samo posle odlaska u boks.Vozač Ferarija Felipe Masa trku je završio na četvrtom mestu, Niko Hulkenberg iz Zaubera na petom, a šeti je bio Niko Rozberg iz Mercedesa. Bodove su još osvojili vozač ekipe Toro Roso Danijel Rikardo, Roman Grožan iz Lotusa, Luis Hamilton iz Mercedesa i Dženson Baton iz Meklarena.Fetel se nalazi na prvom mestu u generalnom plasmanu vozača sa 222 boda, dok je drugi Alonso sa 53 poena manje. Treći u generalnom plasmanu je Britanac Luis Hamilton sa 141 bodom. Naredna trka u šampionatu F1 biće vožena 22. septembra za Veliku nagradu Singapura.