(VIDEO) ARENA OVOG PUTA SLAVILA POTAPANJE HRVATICA: Srpkinje ostvarile prvu pobedu na EP u vaterpolu

Prvi korak ka četvrtfinalu

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku u utakmici drugog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu u Beogradu.
1 / 5 Foto: Saša Pavlić

Srpski vaterpolisti su na startu šampionata potopili Hrvate (13:6), a danas su i njihove koleginice učinile isto:

Srbija - Hrvatska 8:4 (1:3, 2:0, 3:1, 2:0).

Ovo je prva pobeda izabranica selektora Vladimira Bajkovića. Srpska reprezentacija je u prvom kolu izgubila od Nemačke 13:14 posle mnogo uzbuđenja.

Na tribinama "Arene" danas je bilo oko 2.500 gledalaca.

Hrvatice su bolje počele meč, povele 2:0 i 3:1, ali su onda domaće igračice napravile preokret serijom 4:0.

Najbolja u bazenu bila je Jelena Vuković sa četiri gola. Teodora Rudić je dva puta tresla mrežu Hrvatske, a po jednom Tijana Jakovljević i Ivana Ćorović.

Ženski turnir igra se u drugačijem formatu u odnosu na muški. Ekipe su podeljene u dve grupe sa po šest reprezentacija, a po četiri najbolje plasiraće se u četvrtfinale.

Srpkinje u trećem kolu igraju protiv aktuelnog šampiona Evrope Španije (15.45).

"Nije bilo lako, ali smo psihološki izdržali 32 minuta. Digle smo se posle lošeg početka. Možda nam je i onaj poraz od Nemica pomogao", rekla je Vladana Jovetić.Kapiten Dragana Ivković je čestitala saigračicama na pobedi."Bile su odlične. Pokušaćemo da pružimo otpor Italiji i Španiji i da protiv Francuske tražimo prolaz", dodala je ona.Junak pobede Jelena Vuković rekla je da nikome neće biti lako da igra protiv našeg tima."Bili smo prvi put favoriti. Posle emotivnog pražnjena od Nemica devojke su našle snage da se izvuku posle lošeg starta i pobede. Priprema je bila više psihološka nego fizička.Kada smo uhvatili priključak rutinski je bilo privođenje kraju", rekao je selektor Srbije Vladimir Bajković.

Četvrta četvrtina - 8:4:

6. minut - 8:4 - Dileme više nema posle gola Ivane Ćorović.

5. minut - 7:4 - Teodora Rudić dovodi našu reprezentaciju nadomak trijumfa.

Treća četvrtina:

5. minut - 6:4 - Nezaustavljiva je Jelena Vuković. Ovo je njen četvrti pogodak. Tek što su Hrvatice prišle na gol zaostatka, Srbija se opet odlepila na "plus dva".

5. minut - 5:4 - Ivana Butić je vratila hrvatsku selekciju u igru.

3. minut - 5:3 - Serija je nastavljena, četvrti uzastopni pogodak Srpkinja, ponovo je stralac Jelena Vuković.

2. minut - 4:3 - Jelena Vuković je realizovala igrača više za veliki preokret Srbije, od 1:3 do 4:3.

Druga četvrtina - 3:3:

5. minut - 3:3 - Fantastičan gol Teodore Rudić za izjednačenje. Sa distance je lobovala golmana Hrvatske.

5. minut - Publika sve aktivnije učestvuje u meču, navija za domaću reprezentaciju, negoduje na sudijske odluke...

2. minut - 2:3 - Snažan šut iz daljine Tijane Jakovljević za drugi gol Srbije.

Prva četvrtina - 1:3:

7. minut - 1:3 - Kapiten Hrvatske Emi Miljković postigla je svoj drugi gol.

6. minut - 1:2 - Jelena Vuković postigla je prvi gol za Srbiju, na dva i po minuta pre kraja prve četvrtine.

5. minut - 0:2 - Tereza Balić je duplirala vođstvo Hrvatica.

3. minut - 0:1 - Emi Miljković dovodi gošće u vođstvo.

2. minut - Srpkinje su u uvodu meča dva puta pogodile okvir gola.

17:14 - Srpkinje su spremne za trijumf.

17:13 - Intoniraju se himne.

17:04 - Naoštrene Srpskinje

Naše vaterpolistkinje žele da Hrvaticama urade ono što su vaterpolisti uradili Hrvatima. Više o tome možete čitati OVDE.

17:00 - Dame se zagrevaju...