(KURIR TV) MOĆNI ORLOVI POLETELI KA RIJU: Srbija deklasirala Portoriko na startu kvalifikacija za OI

Spektakl u Areni

Rio 2016 -

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Portoriko pred oko 13.000 gledalaca u "Areni" u prvom meču kvalifikacionog turnira za odlazak na Olimpijske igre - 87:81 (21:22, 20:9, 28:20, 18:30).

1 / 5 Foto: Saša Pavlić

"Orlovi" su načinili prvi korak ka Rio de Žaneiru. Zabeležili su startnu pobedu u Grupi A u kojoj će se sastati još i sa Angolom. A prvi rival bi trebalo da je znatno jači...Portoriko, sa NBA zvezdom Džej Džej Bareom i asom Barselone Karlosom Arojom, parirao je izabranicima selektora Aleksandra Đorđevića skoro celo prvo poluvreme. A onda su "orlovi" u finišu druge četrvtine dodali gas, stegli odbranu, počeli da pogađaju šuteve, pa su na odmor otišli sa do tada maksimalnih deset poena prednosti - 41:31. Goste su u drugoj deonici sveli na samo devet ubačenih poena.

To je zapravo bio početak kraja Portorikanaca u ovom meču, jer je u nastavku prednost Srbije rasla do "plus 20". Utisak o ubedljivoj igri "orlova" nije pokvarilo ni opuštanje u poslednjih nekoliko minuta, tokom kojih je Portoriko uspeo da priđe na samo šest poena serijom 14:0.

Selektor Srbije Aleksandar Đorđević pružio je šansu svim igračima večeras, a petorica njih su imali dvocifren učinak. Nemanja Nedović postigao je 14, a Nikola Jokić, Bogdan Bogdanović, Nikola Kalinić i Stefan Birčević dali su po 12.

Samo se Stefan Jović i Nemanja Dangubić, koji je malo igrao, nisu upisali u strelce u domaćem timu.

Portoriko je predvodio Džon Holand sa 21 poenom, dok su još trojica igrača dala po 10 poena.

Srbija u sredu igra protiv Angole. Sutra se sastaju Portoriko i Angola.

Dve ekipe će obezbediti plasman u polufinale kvalifikacionog turnira, a samo pobednik će u Rio.

Letonija je deklasirala Japan 88:48 na startu takmičenja u Grupi B, u kojoj je još i Češka.

Četvrta četvrtina - 87:81:

40. minut - 87:81 - Portorikanci su poraz učinili prihvatljivijim.

37. minut - 87:67 - Kalinić je presekao loptu i izborio se za nesportsku ličnu grešku rivala. Pogodio je dva bacanja, a onda i Nedović trojku. Usledila je još jedna kontra i zakucavanje Nedovičća

36. minut - 80:67 - Đorđević je tajm-autom "presekao" nalet Portorikanaca.

34. minut - 78:58 - Birčević - trojka, pa zakucavanje. Vratio je Srbiju na "plus 20".

32. minut - 71:56 - Trojka Uertasa.

22:27 - Zvanično - na tribinama je više od 13.000 gledalaca.

Treća četvrtina - 69:51:

29. minut - Prednost "orlova" dostigla je i 20 razlike...

22:24 - Malo atmosfere iz Arene

26. minut - 57:44 - Teodosić trojkom "diže" na 13.

22:15 - Zvanični spiker je objavio da su na meču prisutne evropske šampionke - srpske košarkašice - koje su dobile gromoglasan aplauz.

25. minut - 54:43 - Drugi put "orlovi" imaju 11 poena prednosti. Jokić, Kalinić i Bogdanović ubacili su po deset poena.

24. minut - 52:41 - Taman su gosti prišli samo šest poena zaostatka, a onda je Bogdanović vezao pet poena.

23. minut - 47:40 - Portorikanci su pogodili već tri trojke u drugom poluvremenu.

22. minut - 45:34 - Kalinić je vezao četiri poena, dva s penala, a dva iz kontre pošto je presekao loptu.

22:00 - Tokom prvog poluvremena nakupilo se oko 12.000 gledalaca u "Areni".

Druga četvrtina - 41:31:

20. minut - 41:31 - "Orlovi" su dodali gas u finišu prvog poluvremena, a serija je završena Teodosićevim pogođenim slobodnim bacanjem za prvo dvocifreno vođstvo.

20. minut - 40:31 - Serija se nastavila i posle tajm-auta, Teodosić je bacio pas preko celog terena, a Bogdanović je samo položio loptu u koš.

19. minut - 38:31 -"Orlovi" su vezali pet poena - Bogdanović trojku, a Jokić dvojku za najveću prednost do sada. Gosti su odmah zatražili tajm-aut.

16. minut - 33:31 - Evo konačno trojke "orlova", posle četiri promašaja, precizan je bio Kalinić!

16. minut - 30:31 - Goste mnogo bolje služi šut, pogodili su četvrtu trojku iz devetog pokušaja.

15. minut - 30:28 - 3/13 - tako su "orlovi" šutirali trojke!

14. minut - 30:26 - Rezultatsku klackalicu prekinuo je Nedović trojkom!

Prva četvrtina - 21:22:

10. minut - 21:22 - Portorikanci su počeli da beže (18:22), ali ih je "vratio" Teodosić trojkom.

7. minut - 16:14 - Brzo su "orlovi" vratili prednost: Kalinić je izjednačio - "koš plus faul", a onda poentirao i Jokić posle skoka u napadu.

7. minut - 11:14 - Portorikanci su u seriji - Vasalovom drugom trojkom došli su do prvog vođstva.

21:12 - U "Areni" je oko 7.000 gledalaca.

4. minut - 9:7 - "Orlovi" su se odlepili na 9:4, ali su Portorikanci dali još jednu trojku.

3. minut - 4:4 - Prva trojka na meču - precizan je bio Barea.

2. minut - 4:1 - Gosti su probili led - Barea s linije slobodnih bacanja.

2. minut - Tehnička greška klupi Srbije zbog prigovora.

1. minut - 2:0 - Prve poene na meču postigao je Marković.

1. minut - Meč je počeo! Jokić je osvojio loptu na podbacivanju.

20:58 - Himne i zastava!

20:55 - Predstavljanje ekipa

20:50 - Publika s nestrpljenjem očekuje početak

20:45 - Evo šta selektor Đorđević očekuje od turnira

20:40 - Utakmicu sude Danijel Jerezuelo (Španija), Žozef Bisanž (Francuska) i Majkl Vejland (Kanada).

20:30 - Barea i Arojo udarna snaga PortorikaPortoriko je nedavno trijumfovao na Centralnoameričkom šampionatu pošto je u dramatičnom finalu savladao Meksiko. Udarne igle prvog rivala Srbije u kvalifikacijama za OI su plejmejkeri NBA ligaša Dalasa i Barselone, J.J. Barea i Karlos Arojo.

Barea (levo), Foto: Reuters

20:25 - Samostalna Srbija nikad na OISrbija kao samostalna nikada nije učestvovala na Olimpijskim igrama. Naša reprezentacija, tada SCG, poslednji put je bila učesnik Igara 2004. u Atini i zauzela 11. mesto. SR Jugoslavija je 1996. u Atlanti osvojila srebro, a četiri godine kasnije u Sidneju je bila šesta. "Velika" Jugoslavija ima osam olimpijskih odličja, zlato iz 1980, srebra iz 1968, 1976. i 1988, i bronzu iz 1984.

20:20 - Jokić: Bićemo sve bolji"Nije ni bitno s kim igramo, najvažniji smo mi sami sebi. Siguran sam da ćemo biti sve bolji i bolji", poručio je Nikola Jokić, a šta je još rekao centar Denvera saznajte OVDE.

20:15 - Teodosić: Ne može nam niko ništa!Kapiten Srbije Miloš Teodosić dao je zanimljiv intervju Kuriru. Pročitajte ga OVDE.

20:10 - Sjajna uvertira "orlova""Orlovi" su imali sjajne uvertire za ovaj turnir. U pripremnim mečevima dva puta su pobedili Francuze, u Parizu i u Beogradu, a onda i Grke u "Areni".

20:00 - Srpski navijači se zagrevaju ispred "Arene"