(FOTO) KENGURI OČERUPALI I ORLOVE: Australija posle Francuske bolja i od Srbije

Drugi meč u Riju

Rio 2016 -

Košarkaši Srbije poraženi su u drugom kolu A grupe na Olimpijskim igrama u Riju od selekcije Australije 95:80 (26:23, 14:20, 22:20, 33:17).

1 / 6 Foto: Dado Đilas

Više od 35 minuta vodila se bespostedna borba na parketu, u kojoj su čudnim odluka ucestvovale i sudije, ali su se Australijanci bolje snašli u finišu i došli do druge pobede na turniru, nakon što su na startu savladali

Francusku.Srbija ima skor 1-1, pošto je na startu bila bolja od Venecuele.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Miroslav Radiljica sa 25 poena, ali samo jedan skok, Miloš Teodosić postigao je 17, uz samo tri asistencije, dok je Bogdan Bogdanović mec završio sa 12 poena i osam skokova, ali i bez postignute trojke (0-3).

Sa druge strane blistao je Metju Delavedova sa 23 poena i 13 asistencija, dok je Pati Mils postigao 26.Srbija u trećem kolu, u sredu od 19.15 sati, igra protiv Francuske.

Četvrta četvrtina

40. minut 80:95 - Kraj utakmice

39. minut 80:89 - Australija je na pragu pobede

38. minut 78:84 - Bogdanović je dao dva poena, a zatim Bogut iz ofanziovnog skoka

38. minut 76:82 - Raduljica je ubacio dvqa penala, kao i Bogut

37. minut 78:71 - Kucanje Raduljice, a potom dvojka Milsa uz faul, a slobodno bacanje je pogodio

36. minut 69:75 - Srbija mora čvršće i odlučnije

35. minut 69:73 - Bogdanović daje dva penala

35. minut 67:73 - Trojka Milsa

34. minut 67:70 - Opert mini serija Australije

32. minut 67:64 - Mini serija Srbije

31. minut 63:64 - Opet smo u zaostatku

30. minut 63:62 - Čeka nas drama

29. minut 61:59 - Nesportska lična Jokića

27. minut 60:56 - Igra se koš za koš

26. minut 56:54 - Velika borbenost našeg tima na svakom delu terena

24. minut 52:52 - Mini serija Australije

23. minut 52:47 - Krenuo nam je šut i odmah se to oseti na rezultatu

21. minut 49:42 - Dve trojke Teodosića

Treća četvrtina

Trojka Bogdanovića sa naše polovine, ali vreme je isteklo

20. minut 42:40 - Teodosić uz faul, potom je pogodio bacanje

20. minut 40:40 - Posle serije slobodnih bacanja opet je nerešeno

19. minut 36:37 - Poenima Raduljice i Teodosića, naš tim se vraća u meč

18. minut 30:37- Australija opet beži

13. minut 30:30 - Ekipe se sada smenjuju u vođstvu

11. minut 28:26 - Raduljicinom mini serijom, Srbija je prvi put povela

Druga četvrtina

10. minut 23:26 - Trojka Teodosića za kraj

9. minut 20:22 - Selektor Đorđević je dobio tehničku, zbog prigovora, a potom je Nedović ubacio trojku, a zatim i dvojku

8. minut 13:19 - Australija mnog bolje šutira, Mils nam pravi probleme

5. minut 11:16 - Obe ekipe dosta igraju na centre, za sasa

3. minut 3:3 - Za sada nema mnogo poena

1. minut 0:2 - Australija postiže prve poene na meču

Prva četvrtina

Uz košarkaše, Nikolić, teniseri, Dača Ikodinović

Na tribinama košarkaške dvorane u Riju su članovi našeg teniskog tima, predsednik Srbije Tomislav Nikolić, bivši vaterpolista Danilo Ikodinović...

Srbija je u prvom kolu pobedila Venecuelu sa 86:62, dok je Australija "oduvala" Francusku sa 87:66.Srpski košarkaši Vladimir Štimac i Marko Simonović okrenuti su meču sa Australijom."Dobili su Francuze 20 razlike, imaju igrače koji su skoro svi u NBA, kvalitetna su ekipa. Nije nas iznenadila njihova pobeda, ali ta razlika možda jeste. Imaju odličnu ekipu, prete sa svih strana. Ključ će nam biti odbrana, kao i uvek. Ta utakmica može mnogo da nam donese, a mi u svakom meču idemo na pobedu. Važno nam je da grupnu fazu završimo na što boljem mestu", rekao je Štimac. Simonović slično razmišlja. "Australija je izuzetno, izuzetno kvalitetna ekipa. Sjajno igraju. Mislim da moramo da igramo maksimalno 40 minuta da bismo imali šanse za pobedu", rekao je Simonović. On je takođe kazao da nije iznenađen pobedom nad Francuskom. "Sam rezultat možda nije očekivan, ali Australija je ekipa koja ima sjajne igrače, koji su čvrsti, fizički dobri i znaju da igraju. Moramo da odgovorimo na tu igru. Mislim da imamo dobru šansu protiv Australije, jer i mi imamo neke stvari koje nisu lake za brniti. Siguran sam da će utakmica biti dobra. Treba od prvog minuta da počnemo da od prvog minuta gradimo tu igru", rekao je Simonović.