(VIDEO) TO SU NAŠI ORLOVI: Srpski košarkaši izgubili, ali žestoko namučili američki drim tim

Poraz koji daje nadu

Rio 2016 -

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Sjedinjenih Američkih Država (94:91) u 4. kolu olimpijskog turnira u Riju.

1 / 11 Foto: Dado Đilas

Naš tim je loše počeo duel, pa je selektor Đorđević na 0:8 uzeo minut odmora, a zatim dobio i tehničku grešku. Prve poene za Srbiju upisao je Jokić zakucavanjem za 2:9, a proigrali smo u posleednja tri minuta prve deonice najviše zahvaljujući Raduljici, koji je sa nekoliko sjajnih akcija i ubačenih bacanja doprineo da se prvi deo igre završi vođstvom Amerike 27:15. Srbija je u nastavku počela bolje da šutira, uz Raduljicu razigrali su se i ostali, pa je posle dve sjajne akcije u 16. minutu, naš tim smanjio na 40:31. Do poluvremena Srbija je igrala izjednačeno sa rivalom uspevala da pratim ritam Amerikanaca i dobije drugu deonicu rezultatom (27:23), za konačnih 50:41 posle 20. minuta. U 25. minutu posle zakucavanja Jokića, Srbija je prišla na 58:53, iako je Raduljica već na startu zbog četvrtog faula morao van igre. Sjajno su se u tim momentima borili momci u crvenoj opremi.Do dva i po minuta pre kraja trećeg kvartala Srbija je nakon trojke Teodosića još jednom došla na minus pet, ali je tada posle nekoliko grešaka, taj minus na isteku 30. minuta iznosio 10 poena (72:62).Poslednji kvartal je počeo trojkom Jokića, Srbija nema nameru da se preda bez borbe. Naš tim je posle trojke Teodosića sedam minuta pre kraja došao na minus 4 (77:73) i nagovestio da je preokret moguć.Nwekoliko puta tokom poslednjeg kvartala Srbija je dolazila na minus pet, a tako je bilo i dva minuta pre kraja kada je poentirao Jokić

Bili smo u posledenjem minutu i na minus tri imali priliku za prodiužetak. Bogdanović nije uspeo, ali je Srbija pokazala "zube"!

Četvrta četvrtina

40. minut 91:94- Srbija ima 5 sekundi da nađe proddužetak! Bogdanović je promašio

39. minut 91:94 - Bogdan sa dva penala za minus 3

39. minut 89:94 - Opet Jokić

38. minut 87:94 - Poeni Entonija uz faul Kalinića

37. mimnut 85:90 - Jokićeva nova trojka, ali faul nije sviran

36. minut 82:90 - Trojka Markovića, pa na isti način odgovor Amerikanaca

35. minut 77:83 - Marković pogađa dva penala

34. minut 75:81 - Peti faul Raduljice, postigao je 18 poena

33. minut 73:77 - Asistencija Teodosića za zicer Simonovića. Derouzen je pogodio dvojku za Amere, a Teo trojku za nas

32. minut 68:75 -Jokić želi da se nadigrava, ostali ga sjajno prate

31. minut 65:72 - Trojka Jokića

30. minut 62:72 - Uz neke greške u napadu i nekoliko lakših peona Amerikanci nam posle 30. minuta beže deset poena

28. minut 60:65 - Trojka Teodosića

26. minut 57:62 - Ponovo smo hrabrom igrom došli na minus pet

25. minut 53:58 - Novo kucanje Jokića

24. minut 51:58 - Velika borbenost Srbije, publika se sjajno zabavlja

22. minut 46:53 - Trojka Bogdanovića

21. minut 42:53 - Sjajan potez Raduljice

Treća četvrtina

20. minut 41:50 - Dobra četvrtina našeg tima, koji pokazuje da može da se nosi sa Amerikancima

18. minut 35:44 - Nesportska greška Džordana na Kaliniću koji je pogodio jedno bacanje, a zatim je Marković pogodio trojku sa velike daljine

16. minut 31:40 - Dve sjajne akcije Srbije

15. minut 27:36 - Malo po malo i zaostatak Amerike je jednocifren

13. minut 23:34 - Trojke Teodosića i Tompsona

13. minut 20:31 - Srbija dobro iggra odbranu, za sada imao samo jedan skok manje

11. minut 18:27 - Trojka Nedovića

Druga četvrtina

10. minut 15:27 - Raduljica je vezao nekoliko poena i smanjio zaostatak Srbije

8. minut 9:24 - Opet Raduljica zakucava

7. minut 7:23 - Sjajna akcija i kucanje Raduljice

7. minut 5:23 - Amerikanci zakucavaju, bolje trče i pomagađaju, dok naš tim izgradi akciju7, ali ne pogađa

5. minut 5:17 - Trojke Teodosića i Tompsona

5. minut 2:12 - Amerikanci pogađaju za razliku od našeg tima

3. minut 2:9 - Kucanje Jokića, za prve poene Srbije

3. minut 0:8 - Srbija nikako da poentira, Raduljica je promašio i dva bacanja, a posle kucanja Kazinsa Đorđević je uzeo tajm aut

2. minut 0:6 - Trojka Džordža

1. minut 0:3 - Durent je ubacio sva tri penala posle faula Markovića

Petorke:

Srbija: Teodosić, Bogdanović, Birčević, Markovič, Raduljica

SAD: Durent, Irving, Kazins, Džordž, Entoni

Prva četvrtina

"Orlovi" su pobedili samo Venecuelu na startu takmičenja (86:62), a onda doživeli dva uzastopna poraza, od Australije (80:95) i Francuske (75:76).

Amerikanci su, naravno, dobili sva tri meča - savladali su Kinu (119:62), Venecuelu (113:69) i Australiju (98:88).

"Orlovi" će u poslednjem kolu grupne faze igrati sa Kinom i tada će imati poslednju šansu da se domognu četvrtfinala.

Ovaj duel predstavlja reprizu finala Svetskog prvenstva iz 2014, u kome su Ameri pobedili Srbiju 129:92.