SRPSKA KAJAKAŠICA IPAK U B FINALU: Dalma Ružičić Benedek treća u polufinalnoj trci

Olimpijske igre u Riju

Rio 2016 -

Srpski kajakašica Dalma Ružičić Benedek zauzela je treće mesto polufinalne trke na Olimpijskim igarma u disciplini K-1 500 sa rezultatom 1.57.294 i plasirala se u B finale pošto je u ukupnom plasmanu zauzela 9. mesto.

Srpska kajakašica Dalma Ružičić Benedek zauzela je treće mesto u polufinalnoj trci discipline K-1 500m a zaplasman u A finale čekaju se rezultati ostalih polufinalnih trka.

I posle izveslane i poslednje polufinalne trke u ovoj disciplini, Dalma Ružičić Benedek plasirala se u B finale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru, pošto je u ukupnom plasmanu zauzela 9. mesto.

Trka B finala na programu je sutra od 15.04 časova.

KVLAIFIKACIJE:

Srpska kajakašica izveslala je trku za 1:54.048 što joj je donelo peto mesto i plasman u polufinale.

Prva kroz cilj prošla je Ina Opisenko-Rodomska iz Azerbejdžana sa vremenom 1.51.750, druga je bila Evelina Vojnarovska iz Poljske sa rezultatom 1.52.193, dok je treća pozicija pripala takmičarki iz Rusije Eleni Anuišinoj koja je kroz cilj prošla u vremenu 1.52.597.