ISTORIJSKA BRONZA: Košarkašice savladale Francusku i donele Srbiji osmu medalju

Bravo, kraljice

Rio 2016 -

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju osmu za našu zemlju na Olimpijskim igrama u Riju, pošto je u meču za treće mesto porazila Francusku (70:63).

1 / 7 Foto: Reuters

To je druga medalja ženske košarke od kada je Srbija samostalna, pošto je naš nacionalni tim aktuelni šampion Evrope. Ovo je inače, prva olimpijska medalja za košarkašice, još od Seula 1988. kada je Jugoslavija bila srebrna.

Četvrta četvrtina

40. minut 70:63 - Kraj utakmice

40. minut 69:57 Srbija ima medalju

39. minut 67:57 - Još samo malo

38. minut 63:52 - Trojka za Radočaj

35. minut 60:51 - Francuska je u seeriji

34. minut 60:47 - Vreme prolazi, razlika ne pada

30. minut 55:42 - Srbija je počela da pogađa, stegla odbranu i to joj je donelo veliku prednost pred poslednju četvrtinu

28. minut 53:40 - Trojka Pejdž, a zatim i Petrović

27. minut 47:40 - Nesportska lična za Francuskinje, posle čega je Sonja Petrović pogodila još dva bacanja

26. minut 45:40 - Trojka Čađo, a taim i Petrović uz faul i pogođeno dodatno bacanje

25. minut 37:35 - Ekipe se smenjuju u vođstvu

23. minut 33:31 - Igra se koš po koš

21. minut 29:27 - Jelena Muilovanović prva pogađa u nastavku

Treća četvrtina

20. minut 27:27 - Srbija je krajem poluvremena imala pad, koji je Francuska serijom 8:0 iskoristila da na kratko povede. Izjednačila je Ana sa dva pogođena penala

19. minut 25:25 - Sa dve trojke Francuska dolazi do prvog izjednačenja

18. minut 25:19 - Ponovo je napad dobar, a odbrana je posle izlaska Jakubu, još čvršća

15. minut 21:17 - Konačno trojka pogodila je Ana Dabović, više od 4 i po minuta nismo postigli koš

14. minut 18:15 - Pogodila je Jakubu, a potom i Gruda

13. minut 18:11 - Nema koša iz igre

Druga četvrtina

10. minut 18:10 - Kraj prve četvrtine u kojoj Francuska već ima 15 skokova i to 10 u napadu
9. minut 18:10 - Prvi problem za Srbiju je skok u odbrani u poslednjih dva, tri minuta

7. minut 18:7 - Trojka Jelene Milovanović

6. minut 15:5 - Trojka Milice Dabović

4. minut 12:3 - Iz odlične odbrane, otvaraju se kontranapadi za ubedljivo vođstvo

3. minut 8:2 - Dobar početak našeg tima, vrlo agresivna odbrana

1. minut 2:0 - Prvi poeni Milice Dabović

Prva četvrtina

Zagrevanje košarkašica pred meč sa Francuskom,  foto: Gojko Filipović
Zagrevanje košarkašica pred meč sa Francuskom, foto: Gojko Filipović

Francuska je poražena od selekcije SAD 86:67, dok je Srbija prethodno izgubila od Španije 68:54.

Duel Srbije i Francuske biće svojevrsna repriza prošlogodišnjeg finala prvenstva Evrope, kada je ekipa Marine Maljković slavila 76:68.

KOŠARKAŠICE SRBIJE ŽELE BRONZU: Plakaćemo ali od sreće!

Sestre Dabović: Daćemo sve od sebe da Srbiji donesemo medalju

(KURIR TV) SRPSKE KOŠARKAŠICE: Dale smo sve od sebe, sve ili ništa u meču za bronzu

HRABRA SRBIJA PALA U POLUFINALU: Košarkašice poražene od Španije, igraće za bronzu