RUTINSKI: Đoković počistio sa terena nervoznog Fonjinija!

Srbin nastavlja da gazi

Najbolji srpski teniser je bez problema pobedio Italijana sa 6:3, 6:3, a naredni rival Đokoviću biće Gael Monfis

ŠANGAJ - Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Šangaju.Srbin je osmini finala nadigrao Italijana Fabija Fonjinija rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3. Ovo je bio šesti međusodni duel srpskog i italijanskog tenisera i šesti trijumf Novaka. Meč je trajao samo 70 minuta.Srbin će u četvrtfinalu igrati protiv Francuza Gaela Monfisa, koji je pobedio Švajcarca Rodžera Federera. Francuz je 42. teniser sveta, a nije dobio nijedan meč od osam koliko je igrao sa Đokovićem.Italijan nije mogao da pruži jači otpor najboljem srpskom teniseru. Fonjini je bio nervozan tokom meča, a često se bunio i protestovao zbog pojedinih odluka sudija.Đoković brani titulu u Šangaju, koji se igra za nagradni fond od 6.211.445 dolara.TOK MEČA6:3 - Novak koristi treću meč loptu i zasluženo ide u četvrtfinale Šangaja.5:3 - Novak sa nulom osvaja novi gem4:3 - Italijan ostaje u meču osvajanjem novog gema4:2 - Novak potvrđuje brejk3:2 - Brejk za Srbina protiv nervoznog Fonjinija, koji se često bunio zbog pojedinih odluka sudija2:2 - Đoković je uz dosta muke došao do drugog gema na svoj servis1:2 - Srpski teniser je propustio nekoliko prilika da napravi brejk1:1 - Đoković uzvraća0:1 - Italijan je posle velike borbe dobio prvi gem u drugom setuII set

6:3 - Srpski teniser rutinski dobija prvi set5:3 - Fonjini ostaje u prvom setu5:2 - Đoković se nalazi na korak od prvog seta4:2 - Fonjini osvaja i drugi gem u prvom setu na svoj servis4:1 - Srpski teniser pruža briljantnu partiju3:1 - Prvi brejk na meču za Đokovića2:1 - Drugi gem za Novaka1:1 - Italijan je siguran na svoj servis1:0 - Novak dobija prvi gem na meču na svoj servisI setTOK MEČA

Poraz Zimonjića i BenetoaSrpski teniser Nenad Zimonjić i Francuz Žilijen Beneto nisu uspeli da se plasiraju u treće kolo turnira Masters serije u Šangaju, pošto su poraženi od Britanca Džejmija Mareja i Australijanca Džona Pirsa sa 2:0 u setovima (6:4, 6:2). Za osvajanje prvog seta Mareju i Pirsu je bio dovoljan samo jedan brejk, dok su u drugom setu čak tri puta oduzimali servis srpsko-francuskom paru.