PONOĆNA DRAMA: Jovanovski posle preokreta eliminisana sa AO

Bojana nije uspela

Jovanovski je danas u drugom kolu poražena od Austrijanke Ivone Mojsburger s 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:2

MELBURN - Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u treće kolo prvog gren slem turnira sezone Australijan opena.Jovanovski je danas u drugom kolu poražena od Austrijanke Ivone Mojsburger s 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:2. Meč je završen 20 minuta posle ponoći po lokalnom vremenu. Ovaj duel je trajao nešto manje od dva sata.Obe teniserke su ušle loše u meč, a u prva dva gema viđena su dva brejka. Srpkinja je potom uspela da povede s 4:1, ali je Austrijanka uspela da smanji na 4:3. Jovanovski je osvojila naredna dva gema i dobila prvi set s 6:3.U prva tri gema drugog seta ponovo su viđena tri brejka. Pri rezultatu 3:3 Austrijanka je napravila brejk, a onda je osvojila još dva gema i uspela da izjednači na 1:1 u setovima.U prva dva gema trećeg seta nije bilo brejkova. Naša teniserka nije uspela da napravi brejk u trećem gemu. Mojsburger je povela s 2:1, ali je Jovanovski uspela da izjednači na 2:2. Austrijanka je do kraja seta kaznila greške srpske teniserke i ovaj deo meča dobila s 6:2.