ELIMINACIJA POSLE DRAME: Bojana propustila dve meč lopte, Smitkova u osmini finala

Povela pa stala

Srpska teniserka Bojana Jovanovski igra protiv Čehinje Tereze Smitkove u trećem kolu Vimbldona.

LONDON - Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u osminu finala Vimbldona.Jovanovska je u dramatičnom meču poražena od Čehinje Tereze Smitkove rezultatom 6:4, 6:7 (5:7), 8:10.Srpkinja je u drugom kolu izbacila devetu teniserku sveta Viktoriju Azarenku, ali u nastavku takmičenja nije uspela da savlada i 19-godišnju Smitkovu.Bojana je tako propustila priliku da se po drugi put u karijeri plasira u osminu finala na jednom Grend slem turniru, pošto je 2013. godine na Australijan openu ušla među 16 najboljih.

Jovanovska je u prvu meč loptu propustila u 11. gemu drugog seta, da bi u završnici meča čak dva puta servirala za plasman u osminu finala Vimbldona. Smitkova je pri rezultatu 8:7 izborila tri meč lopte koje je Bojana spasla. Ipak, Čehinja koristi sledeću priliku i stiže do pobede posle dva sata i 51 minuta igre.Smitkova će u borbi za plasman u četvrtfinale igrati sa pobednicom meča između Čehinje Lusi Safarove i Slovakinje Dominike Cibulkove.TOK MEČAIII set

Smitkova je u trećem setu igrala mnogo bolje. Ona je manje grešila i u šestom gemu stiže do novog brejka za 4:2. Međutim, već u narednom gemu Bojana uzvraća udarac, a potom stiže i do izjednačenja. To je bio početak drame na Terenu broj 17. Jovanovski je u završnici podigla nivo svoje igre, ali dva puta nije iskoristila svoj servis za plasman u četvrto kolo. Smitkova je čak i zaplakala kada je prvi put izgubila servis, ali srpska teniserka nije bila dovoljno pa je dozvolila protivnici da se vrati u meč. Čehinja je takođe bila dekoncentrisana i pri rezultatu 8:7 ne koristi tri meč lopte. Međutim, Smitkova ne propušta sledeću priliku i stiže do pobede posle dva sata i 51 minuta igre.

III set Smitkova je prva došla do prednosti u drugom setu. Bojana je ponovo poklekla u sdmom gemu, kada je Čehinja povela sa 4:3. Međutim, radost Smitkove nije dugo trajala pošto je Bojana u desetom gemu uspela da se rezultatski vrati u meč i izjednači na 5:5. Jovanovski je u 11. gemu imala i meč loptu, ali je drugi set na kraju odlučen u taj-brejku. Smitkova je u dodatnom gemu povela sa 3:0. Bojana se nije predavala, spasla je dve set lopte na servis protivnice, ali ne i treću na svoj. Čehinja je na kraju slavila rezultatom 7:5, pa je meč otišao u treći set.II setJovanovski i Smitkova su na startu meča razmenile brejkove. Bojana je prva ispustila servis, ali joj se Čehinja odmah revanširala. U nastavku meča, obe teniserke su bile sigurne u svojim servis gemovima. Taj trend se nastavio sve do desetog gema, kada je Bojana konačno uspela da napravi ključni brejk za 6:4. Bojana je tako dobila prvi set posle 27 minuta igre.I set