(VIDEO) NOVAK U POLUFINALU RIMA: Đoković se namučio protiv Nišikorija, sledi Ferer

Osvetio Troickog

Najbolji svetski teniser posle pada u igri i gubitka drugog seta, razbio Japanca u trećem, odlučujućem

Najbolji svetski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira Masters serije u Rimu pobedom nad Japancem Keijem Nišikorijem - 6:3, 3:6, 6:1.

Srpski as je rutinski odradio posao u prvom setu i dobio ga uz jedan brejk, ali onda je u drugom stao, što je šesti teniser sa ATP liste iskoristio i, takođe uz jedan oduzet servis, izjednačio na 1:1 u setovima. Ali, branilac trofeja u "večnom gradu" u trećem setu je dodao gas, pa Nišikori nije imao nikakve šanse. Novak je napravio dva brejka i posle sat i 48 minuta trijumfalno podigao ruke u vis.

Bio je to šesti meč Đokovića i Nišikorija i četvrta pobeda srpskog igrača.

Ujedno, Novak je "osvetio" svog prijatelja Viktora Troickog, koga je Japanac eliminisao u prethodnom kolu.

Đoković će se za ulazak u finale boriti sa Davidom Fererom, koji je u četvrtfinalu bio bolji od Francuza Davida Gofana 2:1. Njih dvojica su se sastajala 19 puta. Srbin je pobedio 14 puta. Ove sezone igrali su u Majamiju, gde je najbolji svetski teniser dobio meč rezultatom 7:5, 7:5.

Nole je, pre duela sa Nišikorijem, u Rimu savladao Španca Nikolasa Almagra i Brazilca Tomaša Belučija, a od obojice je, kao i od Japanca, izgubio set.

Đoković je u "večnom gradu" osvojio tri titule, 2008, 2011. i prošle godine.

Turnir u Rimu igra se za nagradni fond od 3.288.530 evra.

18:02 - 6:1 - Novak je "odservirao" pobedu i plasman u polufinale.

18:00 - 5:1 - Novi brejk Đokovića. Po dobro oprobanom receptu, posle 0:30, dolazi 30:30, ali onda i dva vezana Novakova poena za dolazak na korak od trijumfa.

17:54 - 4:1 - Đoković je zahuktao i potvrdio brejk. Izuzev jednog odličnog riterna, na kome mu je čestitao i Novak, Kei nije imao šanse u ovom gemu.

17:51 - 3:1 - Đoković je napravio brejk! Kao i u prethodnom gemu na servis Nišikorija poveo je 0:30, opet je Japanac izjednačio na 30:30, ali je sledeći poen pripao srpskom igraču, što je bila prva brejk lopta u trećem setu. Posle duge razmene dubokih udaraca, Kei je poslao lopticu u mrežu, a Novak je podigrao ruke u vis.

17:45 - 2:1 - Novak je dobio i drugi gem trećeg seta na svoj servis, ovaj put nije se mučio.

17:43 - 1:1 - Zapretio je Đoković kada je sjajnim riternom došao do 0:30. Međutim, Japanac je nastavio odlično da servira i pogađa prve servise, pa do kraja gema nije izgubio ni poen.

17:39 - 1:0 - Uz malo muke, ali Đoković je počeo prvi set osvojenim gemom. Stigao je Nišikori do 40:40, ali je onda prvi reket sveta uzeo dva poena.

DRUGI SET: Trajao je 33 minuta. Nišikori je zaigrao mnogo bolje nego u prvom setu, Novak je delovao pomalo uspavano. Japancu je bilo dovoljno da iskoristi jednu brejku, jer pritom rivalu nije dozolio nijednu priliku da mu oduzme servis.

17:31 - 3:6 - Novak je dobio prvi poen u gemu, ali je onda Japanac dobio sledeća četiri i izjednačio u setovima.

17:27 - 3:5 - Lako je Đoković dobio ovaj gem, ali Kei se čuvao za sledeći...

17:24 - 2:5 - Japanac se razigrao, potvrdio je brejk, od 15:30 osvojio je tri uzastopna poena.

17:20 - 2:4 - Prvi brejk Nišikorija na meču. Agresivno je odigrao Japanac i to mu se isplatilo, došao je do 15:40 i iskoristio prvu brejk loptu.

17:16 - 2:3 - I još jedan u nizu gemova u kome server nema problema. Nišikorijev početni udarac je sada mnogo sigurniji.

17:13 - 2:2 - Novak je izjednačio bez izgubljenog poena.

17:10 - 1:2 - Lak gem za Nišikorija, izgubio je samo jedan poen.

17:07 - 1:1 - Kako je igrao u prvom, Đoković je nastavio u drugom setu. Ponovo bez problema dobija gem.

17:02 - 0:1 - Nišikori je uspeo da startuje u drugom setu dobijenim gemom na svoj servis, uz izgubljena dva poena.

PRVI SET: Možda je Đoković mogao i ubedljivijim rezultatom da dobije ovaj deo igre, ali utisak je da nije mnogo "zapinjao", tek koliko mu je trebalo protiv šestog tenisera sveta. Prvi set trajao je 43 minuta.

16:57 - 6:3 - Poigrao se Novak u ovom gemu, u četvrtom poenu izabrao rizično rešenje - lob, pogrešio i omogućio Nišikoriju dve brejk lopte - 15:40, prve na meču. Međutim, lako je spasio obe, onda je Japanac napravio grešku i snažnim forhendom završio set.

16:51 - 5:3 - Ponovo Novak nije dao Keiju da lako dobije "svoj" gem, ali ga je Japanac na kraju ipak dobio "na prednost" i produžio prvi set.

16:45 - 5:2 - Prvi reket sveta dobio je rutinski još jedan gem na svoj servis i došao na korak od osvajanja prvog seta.

16:41 - 4:2 - Novak nije iskoristio dve brejk lopte u ovom gemu i nesigurnost rivala, koji se onda "digao" i drugim asom na meču smanjio zaostatak.

16:35 - 4:1 - Đoković je napravio prvu duplu servis grešku na meču za 0:30, ali je onda njegov rival vezao dve greške za 30:30. Bilo je zatim i 40:40, ali je Novak sa dva sjajna servisa stavio tačku na gem.

16:29 - 3:1 - Ponovo je prvi reket sveta zapretio na servis Japanca, imao 15:30, ali se Nišikori izvukao sa tri uzastopna poena osvojivši prvi gem na meču.

16:25 - 3:0 za Đokovića. Na 15:30 Novak se opet vratio u dobar ritam servisa i bez problema potvrdio brejk iz prethodnog gema.

16:22 - 2:0 za Novaka. Brejk! Imao je Japanac 40:15, ali je Đoković "vezao" četiri sjajna poena i napravio brejk.

16:16 - 1:0 za Đokovića. Počeo je Srbin sa odličnim servisima i lako dobio prvi gem

16:13 - Meč je počeo, Đoković prvi servira.