(VIDEO) ĐOKOVIĆEV TROFEJ POSLE 6 MESECI: Đoković savladao Monfisa, prvi put pokorio Istborn i najavio napad na Vimbldon

FINALE

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Gaela Monfisa 6:3, 6:4 i osvojio prvi put turnir u Istbornu, koji se igra kao priprema za treći Gran slem sezone, koji u ponedeljak počinje na Vimbldonu.

Ovo je bio 14. međusobni duel dvojice vršnjaka sa maksimalnim učinkom srpskog predstavnika. Zanimljivo je da je ovo njihov prvi susret igran na travnatoj podlozi.

Novak je u prvom setu uspeo odmah da napravi brejk, koji je bio sasvim dovoljan da rutinski posle samo 33. minuta igre završi posao u tom delu igre.

Novak nijednog momenta nije dovodio u pitanje ishod prvog seta, veoma je sigurno igrao servis gemove i nekoliko puta uz brejk imao šansu da oduzme servis rivalu.

U nastavku meča Monfis je imao priliku za brejk, ali je nije realizovao, tako da je do devetog gema igrano bez brejka. čak i bez prilika da se igraču oduzme servis. U desetom gemu Đpković je iskoristio priliku, oduzeo servis Monfisu za prvu titulu u Istbornu i prvi trofej još od januara meseca i pehara u Dohi.

Ovo je bilo 98. Novakovo finale i 68. titula u karijeri, četvrta na travnatoj podlozi.

Drugi set

6:4 - Gotovo je, Novak se raduje tituli posle 6 meseci

5:4 - Đoković je na gem od pobede

4:4 - Bilo je 15:30, ali je Francuz tada vezao tri uzastopna poena i još jednom izjednačio rezultat

5:3 - Novak nema nikakvih problema, kada servira gem traje vrlo kratko

4:3 - Tri prilike za brejk propustio je Đoković, pa je Monfis ostao u igri za prvi set

4:2 - Lak servis gem za Novaka

3:2 - Opet je ovoga puta na servis Monfisa bilo 40:40, ali sada bez prilike za brejk

3:1 - Novak je imao 40:15, ali je gem dobio tek pošto se igralo na razliku

2:1 - Monfis je dobio prvi gem na meču

2:0 - Sa samo jednim izgubljenim poenom Novak je potvrdio brejk

1:0 - Posle duple greške Francuza, koji je imao problema sa suncem, Đoković je napravio brejk

Prvi set

Đoković je u samu završnicu stigao bez izgubljenog seta, pobedivši Vaseka Pospišila, Donalda Janga i Danila Medvedeva. Francuz je savladao Kameruna Norijea, Bernarda Tomića i zemljaka Rišara Gaskea, koji mu je jedini otkinuo set.

Biće ovo 14. međusobni duel dvojice vršnjaka sa maksimalnim učinkom srpskog predstavnika. Zanimljivo je da je ovo njihov prvi susret koji će biti igran na travnatoj podlozi. Poslednji pu sastali su se prošle godine u polufinalu US opena, kada je Novak slavio u četiri seta.

Ove godine Đoković ima skor na travi 3:0, Monfis 3:1, pošto je poražen je od Gaskea u Haleu.

Kurir.rs / Kurir sport, Foto: Reuters

KURIR SPORT UŽIVO : Zvezdo , a gde je fudbal?