NEVEROVATAN PORAZ TROICKOG: Viktor se vratio iz ambisa, propustio šansu za pobedu, pa izgubio od kanadskog tinejdžera

MASTERS U MAJAMIJU

Srpski teniser Viktor Troicki zaustavljen je već u prvom kolu turnira Masters serije u Majamiju posle velike drame.

Troickog je savladao 18-godišnji Kanađanin Denis Šapovalov - 3:6, 7:6, 6:7.

Bio je to njihov drugi duel i prvi trijumf Šapovalova, trenutno 46. igrač sveta.

Talentovani Kanađanin je bolje počeo meč i zasluženo dobio prvi set, a Viktor je na startu drugog prvi put napravio brejk. Šapovalov je brzo uzvratio, pa je o pobedniku tog dela odlučivao taj-brejk u kome je Srbin bio uspešniji.

Šapovalov je u trećem setu poveo 5:1. Kraj meča se nazirao, ali Troicki nije mislio tako. Stigao je do 5:5, spasavši usput dve meč lopte na servis protivnika!

Kanađanin je uskoro stigao do još tri vezane meč lopte (0:40), ali se Viktor i tada izvukao.

Ušlo se u novi taj-brejk...

Šapovalov je prvi stekao prednost, Viktor napravio preokret, ali je propustio da realizuje priliku za trijumf koja mu se ukazala. Nije je iskoristio, a protivniku je poklonio pobedu duplom servis greškom!

Kanadski tinejdžer će se u drugom kolu sastati sa 24. nosiocem, Damirom Džumhurom iz BiH.