REZULTATSKA KLACKALICA PRIPALA SRBINU: Đere savladao Istomina za drugo kolo turnira u Istanbulu

BILO JE NEIZVESNO

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u osminu finala turnira u Istanbulu, pošto je u prvom kolu pobedio Uzbekistanca Denisa Istomina u dva seta, 7:6 (5) i 7:6 (8).

Đere je do druge pobede u isto toliko međusobnih duela došao posle dva sata i šest minuta igre.

Protivnik srpskog tenisera u osmini finala biće Italijan Andreas Sepi koji je u prvom kolu kao treći nosilac bio slobodan.

U vrlo neizvesnom i napetom meču između Đerea, 110. tenisera na ATP rang-listi, i Istomina viđena su samo dva brejka i to početkom prvog seta.

Obojica igrača bili su prilično sigurni na svojim servisima, a Đere je oba seta rešavao tek posle taj-brejka. U prvom setu slavio je sa 7:5, dok je u drugom, posle spasene jedne set lopte, trijumfovao sa 8:6.

kurir.rs / Beta

KURIR SPORT: Ronaldo ili Mesi? Ovo je definitivni odgovor na pitanje ko je bolji.