NOLE OPET MOĆAN, RAFA IPAK MOĆNIJI: Đoković i Nadal kao nekad! Španac dobio gladijatorsku borbu za finale (VIDEO)

NIJE BILO SNAGE

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Mastersa u Rimu, pošto je posle velike borebe poražen od Španca Rafaela Nadala 6:7, 3:6.

1 / 11 Foto: Reuters

Prvi set je počeo izjednačenom igrom do šestog gema, kada Nadal pravi svoj jedini brejk u setu. Španac, koji je u prvom gemu spasavao dve brejk lopte je zatim poveo 5:2. Novak je međutim u sedmom gemu dobio najlepši poen prvog seta i nagovestio da može da se vrati. To se nešto kasnije i dogodilo pošto je Đoković, koji je nekoliko puta u prvom delu meča doživeo ovacije publike izjednačio na 5:5. Oba igrača zatim us dobija servis gem, pa se ušlo u taj-brejk. U dodatnom gemu, Nadal je bio precizniji, odlučniji i snažniji u ključnim momentima i slavio sa 7:4.

Od trećeg gema drugog seta Španac je imao prednost brejk prednosti. Iako se vodila velika borba sa nizom dugih poena Nadal je uspeo da odbije sve napade i plasira se u finale, gde ga ćeka bolji iz meća Čilića i Zvereva.

Ovo je bio 51. okršaj Đokovića i Nadala, a Novak ima pobedu više.

Drugi set

3:6 - Novak nije imao snage za preokret, aiko je u odnosu na ranije turnire odigrao dobar meč, mnogo bolji nego do sada

3:5 - Španac je dobio gem koji je trajao nešto manje od deset minuta i u kom je bilo nekoliko izjednačenja

Drugi set

6:7 - Nadal je u ključni poenima bio precizniji, udarao je snažnije i slavio sa 7:4

6:6 - Novak je dobio gem i ostao u prvom setu

5:6 - Gemom bez igubljenog poena Nadal prekida Novakovu seriju

5:5 - Novak se potpuno vratio i deluje mnogo bolje nego na prethodnim turnirima

4:5 - Novak vraća brejk i ima priliku da se potpuno vrati u set

3:5 - Novak je oigrao dobar gem i prekinuo Nadalov niz

2:5 - Španac je potvrdio brejk i došao na korak od osvajanja seta. U ovom gemu odigran je do sada najlepši poen u meču

Tok meča

Obojica su do borbe za finale stigli nakon preokreta. Novak je sa 2:1 u setovima eliminisao Japanca Keija Nišikorija, a Nadal je istim rezultatom bio bolji od domaćeg tenisera Fabija Fonjinija.

Đoković ima 30 godina i trenutno je 18. igrač sveta. Španski teniser je godinu dana stariji i zauzima drugu poziciju na rang listi. Novak je u dosadašnjoj karijeri osvojio 68 torfeja, a Nadal devet više.

Biće ovo 51. međusobni susret dvojice teniskih velikana, a Novak vodi sa 26:24 u dosadašnjim pobedama. Španac je dobio njihov poslednji susret, 2017. godine u Madridu, a Đoković je slavio u sedam mečeva pre toga.

NE PROPUSTITE ŠANSU DA SE NAĐETE NA MUNDIJALU U RUSIJI!