SENZACIJA U PARIZU! NOVAK ISPAO OD 72. IGRAČA SVETA: Đoković posle nezapamćene drame izgubio od Čekinata (VIDEO)

LUDNICA NA ROLAN GAROSU

Najbolji srpski teniser Novak Đoković poražen je u četvrtfinalu Rolan Garosa od Italijana Marka Čekinata posle nezapamćene drame rezultatom 3:1 (6:3, 7:6 (7-4), 1:6, 7:6 (12-10).

Novak je posle puno drame ispao sa Rolan Garosa od anonimnog Italijana.

Dosta bolje je Ćekinato ušao u ovaj meč i sa samo jednim napravljenim brejkom došao do seta prednosti. U drugom delu se igralo dosta otvorenije na obe strane, ali u taj-brejku je Italijan bio smireniji i došao do vođstva od 2:0.

Po završetku ovog seta Ćekinato je zatražio od sudije da ode u svlačionicu kako bi zameni patike, ali supervizor mu to nije dozvolilo što je kod njega izazvalo bes. U jednom trenutku Italijan je čak i opsovao zbog čega je bio kažnjen jednim poenom. Tada je na scenu stupio Novak.

Iskoristio je Srbin momentum i za samo nekoliko minuta osvojio set i smanjio zaostatak. A, onda je usledio kobni četvrti set.

Novak je rano napravio brej i sve je išlo ka tome da susret ide u peti set. Servirao je Novak za set, ali baš tada je Italijan pokazao snagu i napravio brejk i set poslao u taj-brejk.

Drama u taj-brejku je ponovo pripala Italijanu. Ponovo je bilo puno preokreta i mini-brejkova, Novak je propustio čak tri set lopte i to sva tri zicera. Italijan je mirno čekao svoju priliku i iskoristio je tek svoju četvrtu meč loptu.

Ćekinato u polufinalu igra protiv Austrijanca Dominika Tima koji je ranije danas bio bolji od drugog nosioca turnira Saše Zvezreva.

ČETVRTI SET:

6:6 - Lako je Ćekinato osvojio gem na svoj servis i ovaj set poslao u taj-brejk.

6:5 - Posle dosta muke Novak je osvojio gem i pritisak preneo na Italijana koji servira za opstanak u setu.

5:5 - Tri gema zaredom osvaja Italijan. Deluje da će opet biti taj-brejk.

5:4 - BREJK - Italijan nadoknađuje zaostatak i izjednačava rezultat u trećem setu.

5:3 - Siguran je Ćekinato na svoj servis, Novak servira za set.

5:2 - Srbin osvaja gem bez izgubljenog poena. Italijan servira za opstanak u setu.

4:2 - Posle skoro 15 minuta Italijan je osvojio gem, završio ga je asom.

4:1 - Novi gem za Đokovića, Italijan kao da nije u meču. Loša vest je što kiša prokapljuje Parizom.

3:1 - Posle duže vremena Italijan osvaja gem, Novak je malo posustao sada.

3:0 - Novak melje Italijana.

2:0 - BREJK - Novak je napravi brejk sa samo jednim izgubljenim poenom.

1:0 - Italijan je kažnjen poenom u korist Novaka pošto je opsovao supervizora koji mu nije dozvolio da promeni patike.

TREĆI SET:

6:1 - BREJK - Novak je Italiju uzeo sva tri servisa u ovom setu. Đoković je zatražio pomoć fizia zbog grča u listu.

5:1 - Novak je osvojio gem bez izgubljenog poena. Asom je završio gem.

4:1 - BREJK! Novak sada ima dva brejka prednosti. Malo zahvaljujući greškama rivala, ali više zbog sjajnog bekhenda, Srbin je ponovo oduzeo servis Čekinatu. Poslednja dva poena u gemu Đoković je dobio vinerima.

3:1 - Đoković je potvrdio brejk i prvi put u meču ima prednost od dva gema.

2:1 - BREJK - Novak je napravio novi brejk. Srbin najpre nije iskoristio čak tri brejk šanse, a onda je posle đusa došao do nove prednosti u trećem setu.

1:1 - BREJK - Italijan je odmah vratio brejk Novaku.

1:0 - BREJK - Novak je napravio brejk na startu trećeg seta. Ima li Novak snage za preokret ?

DRUGI SET:

6:7 - Veoma zanimljiv taj-brej pripao je Italijanu. Imao je Novak 5:4, ali je sa tri vezana poena Ćekinato osvojio set i udvostručio prednost. Italijan ima pogođena čak 22 vinera u drugom setu, Novak samo 10.

6:6 - Provukao se Italijan, Novak nije uspeo da iskoristi čak tri brejk lopte. Ovo će biti obojici četvrti taj-brejk koji igraju na ovom turniru.

6:5 - Novak je siguran na svoj servis, Italijan servira za opstanak u setu.

5:5 - Delovalo je da Novak može do brejka, bilo je 30:30, ali Italijan je pojačao i došao do gema. Novak je ponovo opomenut zbog rtazgovora sa trenerom. Sukob sa sudijom Ramosom se nastavlja.

5:4 - Novak ponovo na iskustvo osvaja gem. Italijan ima više snage, udarci su mu dosta jači i precizniji, ali Đoković se drži.

4:4 - Uzeo je Novak prvi poen na servis Italijana, ali onda je Ćekinato osvojio četiri poena zaredom i došao do novog gema. ž

4:3 - Izvukao se Novak u ovom gemu. Imao je Italijan dve brejk šanse koje nije uspeo da iskoristi. Đoković je ovaj gem dobio praktično na iskustvo.

3:3 - Delovalo je da Novak može do đusa, ali je neiznuđenom greškom dao gem Italijanu koji posle duže vremena osvaja gem.

3:2 - Srbin igra perfetkno. Osvojio je gem na svoj servis bez izgubljenog poena i sada je u seriji od tri osvojena gema zaredom.

2:2 - BREJK - Novak osvaja gem na servis Italijana bez izgubljenog poena.

1:2 - Novak je odličnom igrom spasao servis. Italijan ima previše sreće, njegove loptice stalno pogađaju liniju što Đokovića izuzetno nervira. Novak je već dva puta zatražio medicinski tajm-aut zbog problema sa vratom.

0:2 - Potvrdio je Italijan brejk, Ćekinato deluje dosta spremnije i konkretnije.

0:1 - BREJK - Italijan je odmah na startu drugog seta oduzeo servis Novaku. Problem je pre svega što Đoković ima samo jedan osvojeni poen na drugi servis.

PRVI SET:

3:6 - Dok Novak vodi raspravke sa sudijom Ramosom, Italijan uzima set i vodi.

3:5 - Novak je siguran na svom servisu, sada Italijan servira za set.

2:5 - Italijan čuva prednost, Novak ne može da mu zapreti.

2:4 - Novak je siguran na svoj servis, ali i dalje zaostaje jedan brejk.

1:4 - Italijan je potvrdio prednost

1:3 - Novak je odigrao slab gem i praktično greškama poklonioo gem rivalu

1:2 - Novak je opomenut za prekoračenje vremena za servis

1:1 - Novak je dobro odigrao servis gem

0:1 - Italijan je dobio prvi gem u kom je i servirao

Prvi set

Đoković je do plasmana u osminu finala došao nakon maksimalne pobede nad Špancem Fernadnom Verdaskom, a Čekinato je sa 3:1 u setovima eliminisao Davida Gofana iz Belgije.

Novak ima 31 godinu i trenutno je 22. igrač sveta. Italijan je pet godina mlađi i zauzima 72. poziciju na svetskoj rang listi. Srpski teniser je u dosadašnjoj karijeri trijumfovao na 68 takmičenja, a Čekinato je osvojio jedan ATP trofej.

Biće ovo njihov prvi međusobni susret, do sada se nisu sastajali u zvaničnim mečevima.

Pobednik ovog susreta će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela između Saše Zvereva i Dominika Tima.

Inače, meč se igra tačno dver godine pošto je Novak u finalu Rolan Garosa savladao Endija Mareja i osvojio za sada jedino Otvoreno prvenstvo Francuske.

“ORLOVI“ U MRKLOM MRAKU! Sa ovakvom „igrom“ bod protiv Kostarike kao da smo osvojili Mundijal! KURIR TV SPORT!