ĐOKOVIĆ PREGAZIO TENISA: Novak na putu do drugog kola Vimbldona izgubio samo 6 gemova (VIDEO)

otvoreno prvenstvo engleske

Najbolji srpski teniser Novak Đoković lako se plasirao u drugo kolo Otvorenog prvenstva Engleske, pošto je na startu Vimbldona lako savladao Amerikanca Tenisa Sandgrena 6:3, 6:1, 6:2.

Novak sve vreme diktirao ritam i razbijao Amerikanca u svim razmenama.Sandgrena je u meču držao jedino veoma dobar servis, a kada bi se razvio poen, nije imao šanse protiv srpskog tenisera.

Novak je već u 3. gemu uzeo brejk. Poveo je, zatim, i sa 3.1 i od 40:0 za Sandgrena stigao je do 40:40. Međutim, protivnik je smanjio na 3:2 u gemovima. Mogao je Novak i do 5:2, pošto je imao tri brejk lopte, ali je umesto toga na svoj servis poveo sa 5:3. Vredi pomenuti da je Đoković bio perfektan na svoj servis i izgubio je samo dva poena u prvom setu koji je dobio sa 6:3.

Raspoloženi Novak odlično je odigrao i drugi set. Napravio je brejk, poveo sa 3:0, a zatim i sa 4:1. Novak je bio dominantan na servis. S druge strane, Sandgren je olakšao Srbinu put do drugog seta - 6:1.

Đoković je i u trećem setu startovao brejkom viška i vrlo brzo je imao 3:0 u gemovima. Međutim, tada je pokazao znake slabosti. Sandgren je smanjio na 3:2 i poprilično je namučio Novaka u 6. gemu trećeg seta. Ali, to je bilo to. Usledio je još jedan brejk za Novaka i trijumf posle manje od sat i po vremena igre.

Đoković će u drugom kolu igrati sa Orasijom Sebaljosom, koji je u četiri seta 4:6, 7:6, 6:4, 6:4 porazio Gvida Andreocija.

Treći set

6:2 - Gotovo je

5:2 - Novak je na gem od drugog kola

4:2 – Đoković uz dosta muke dobija svoj servis gem. Sandgren je odigrao sasvim solidno, međutim naš teniser bio je bolji

3:2 - Amerikanac nema nameru da se preda

3:1 - Pala je Novaku koncentracija u četvrtom gemu trećeg seta. Ušao je olako i Sandgren je uspeo da vrati jedan brejk zaostatka

3:0 – Đoković ponovo oduzima servis igraču iz Sjedinjenih Američkih Država

2:0 - Brejk je lako potvrđen

1:0 - Da ne bi protivniku dao ikakvu šansu da se vrati u meč, Novak je odmah napravio brejk i to ispratio uzvikom zadovoljstva

Treći set

6:1 - Posle sata igre Đoković vodi sa 2:0 u setovima

5:1 - Novi brejk Novaka, posle veoma lepog poena na mreži

4:1 - Novi siguran gem za srpskog tenisera

3:1 - Amerikanac prekida Novakov niz

3:0 - Đoković gubi jedan poen i dobija s lakoćom gem.

2:0 - Novak na startu seta pravi treći brejk na meču

1:0 – Novak lako dolazi do uvodna tri poena na startu drugog seta, 40:0. Srpski igrač greši za 40:15, a potom i pravi duplu servis grešku za 40:30. Međutim Sandgren greši iz bekhenda za Novakov gem

Drugi set

6:3 - Sa dva brejka Srbin je završio posao u prvom setu

5:3 – Srpski teniser ponovo bez izgubljenog poena dobija svoj servis gem. Novak je na korak od prvog seta

4:3 – Propustio je Đoković tri brejk lopte u ovom gemu. Bio je Đoković na korak da reši pitanje pobednika prvog seta, ali se Sandgren izvukao

4:2 – Novak bez izgubljenog poena dobija šesti gem

3:2 - Sandgren prekida niz Srbina

3:1 - Novak je proklizao tokom jednog poena, ali je brzo ustao i nastavio da servira u gemu u kom je uz jedan izgubljen poen potvrdio brejk

2:1 - Đoković je napravio brejk

1:1 - Novak je izgubio prvi poen, ali je zatim vezao četiri i uzeo gem

1:0 - Amerikanacje dobio uvodni gem

Prvi set

Đoković je na treći grend slem u sezoni došao nakon poraza od Marina Čilića u finalu ATP turnira u Kvinsu. Sendgren je prethodno igrao na Rolan Garosu gde je u drugom kolu eliminisan od Benžamina Bonzija iz Francuske.

Srbin je ove godine napunio 31 godinu i na ATP listi trenutno zauzima 21. poziciju. Tenis će u julu proslaviti 27. rođendan i 57. je igrač planete, što je sa 10 mesta lošije u odnosu na najbolji plasman u njegovoj karijeri. Novak do sada ima osvojenih 68 titula, dok Amerikanac čeka na svoj prvi trofej.

Dvojici igrača je ovo prvi međusobni duel, nikada ranije nisu imali prilike da se sastanu.

Nagradni fond je 34 miliona funti. Prvi nosilac i branilac trofeja je Švajcarac Rodžer Federer.