NOVAK IZGUBIO SET, SLAO PUBLICI POLJUPCE, PA RAZBIO EDMUNDA I SUDIJU: Đoković uz preokret do osmine finala Vimbldona (VIDEO)

borba za drugu nedelju u londonu

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugu nedelju Otvorenog prvenstva Engleske, pošto je na Vimbldonu posle preokreta savladao Britanca Kajla Edmunda 4;6, 6:3, 6:2, 6:4.

1 / 39 Foto: AP

Đoković će se u narednom kolu sastati sa Karen Kačanovim.

Đoković je posle samo jednog brejka izgubio prvi ovogodišnji set na Vimbldonu. Kajl Edmund je uspeo da mu douzme servis, ali je posle toga srpski teniser zaigrao daleko kvalitetnije. Od sredine drugog seta Novak je uspostavio potpunu kontrolu igre i sreklo bi se rutinski došao do trijumfa koji ga vodi u drugu nedelju prestižnog turnira.

Đoković je krajem trećeg seta odgovorio na provokacije iz publike, kojoj je najpre slao poljubpe, a zatim je po osvajanju seta rukom gestuikulirao kao da traži podršku.

U četvrtom setu, Novak je imao brejk loptu, utisak je da je loptica posle drop šota dva puta pala u polje Brtitanca. Svi koji gledaju TV prenos to su mislili, ali ne i sudija Džejk Garner, koji je dodelio poen Edmundu, koji je na kraju dobio gem.

Novak je brejk napravio nešto kasnije i trasirao put ka pobedi, koja ga vodi u nastavak takmičenja

Četvrti set

6:4 - Gotovo je! Posle velike borbe Novak je slavio

5:4 - Brejk! Novak je na gem od pobede!

4:4 - Đoković rutinski stiže do novog izjednačenja

3:4 - Novak je imao brejk loptu, utisak je da je loptica posle drop šota dva puta pala u polje Brtitanca. Svi koji gledaju TV prenos to su mislili, ali ne i sudija Džejk Garner, koji je dodelio poen Edmundu, koji je na kraju dobio gem.

1 / 6 Foto: Reuters

3:3 - Novak je dobio gem, a zatim opet nešto komentarisao

2:3 - Edmund za sada ne da brejk priliku Novaku

2:2 - Bilo je napeto, ali na 30:30 Novak je odservirao as, a zatim početnim udarcem stekao prednost, koja mu je donela lagan poen

4:2 - Novak je uspeo da prevaziđe krizu, a zatim je publici poslao poljubac

3:2 - Đoković je posle 40:0 došao do izjednačenja, ali je Britanac bio bolji u igri na razliku

3:1 - Posle igre na razliku Novak je dobio gem

2:1 - Edmund je osvojio prvi gem i zadržao šanse za preokret

2:0 - Potvrđen je brejk

1:0 - Odličan gem i brejk Đokovića, propraćen radosnim urlikom

Treći set

6:3 - Izjednačenje! Sada počinje novi meč na dva dobijemna seta

5:3 - Duplom greškom Edmonda Novak je došao do prvog brejka i sada serviraza set

4:3 - Devetim asom i bez izgublejnog poena Đoković stiže do nove prednosti

3:3 - Edmund je posle duže vremena odigrao lagan servis gem

3:2 - Đoković je bez problema dobio treći servis gem u drugom setu

2:2 - Novak je sve nervozniji, jer često lopte šalje po malo u aut

2:1 - Nešto duži gem, koji je pripao Novaku

1:1 - Novak od pet prilika za brejk u dosadašnjem toku meča nije iskoristio nijednu

1:0 - Novak je dobio prvi gem drugog seta

Drugi set

4:6 - Edmund je uspeo da dobije gem u kom je Novak propustio priliku da zatraži čelendž

4:5 - Đoković ima poslednju priliku da spasi set

3:5 - Novak je imao tri prilike da uzvrati brejk, ali nije znao da ih iskoristi

3:4 - Novak je spasao tri, ali ne i četvrtu brejk loptu

3:3 - Publika se probudila posle nekoliko lepih poteza Edmunda

3:2 - Novak lagano dobija gemove u kojima servira

2:2 - Za sada nema prilika za brejk

2:1 - Đoković već ima 3 asa

1:1 - Edmund je dobio gem iako je Đoković pritskao