NOVAK DOŽIVEO ŠOKANTAN PORAZ NA RODŽERS KUPU: Đoković izgubio od malo poznatog Grka Cicipasa (VIDEO)

masters u torontu

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Rodžers kupa u Torontu, pošto je poražen od Grka Stefanosa Cicipasa 3:6, 7:6, 3:6.

Cicipas će se u borbi za polufinale sastati sa boljim iz duela Dimitri Medvedev - Aleksandar Zverev.

Meč je počeo sa tri brejk lopte koje Cicipas nije iskoristio. To bejahu prve šanse da jedan od igrača oduzme servis protivniku. Što nije uradio u drugom, Cicipas jeste u šestom gemu, kada je treću vezanu priliku pretvorio u brejk.

Potom je prilično sigurno završio posao u prvom setu, koji je odigrao bolje u ključnim momentima. Novak sa druge strane nije uspeo da pronađe servis, pa mu nije pomoglo ni što je imao više vinera na kraju prvog seta.

U drugom setu gemovi su bili daleko brži u odnosu na prvi deo igre. Cicipas je imao brejk lopte, ali ih je Đoković spasavao, a sa druge strane srpski teniser u dva sdeta nije dobio priliku da oduzme servis Grku. U taj brejku Đoković je prilično lako uspeo da slavio i odvede meč u treći set.

U trećem setu Cicipas je potpuno kontrolisao dešavanja na terenu. U drugom gemu je napravio brejk, posle koga je odmah Đoković imao dve šanse da vrati brejk (jedine u meču), ali ih nije iskoristio. Potom je Cicipas bez novih prilika za Novaka uspeo da meč privede kraju i ostvari veliki uspeh u karijeri.

1:3 - Đoković je skinuo nulu sa semafora

0:3 - Novak je imao dve brejk lopte (prve u meču), ali ih nije iskoristio, da bi zatim Grk dobio igru na razliku

0:2 - Cicipas je iskoristio devetu brejk loptu, da drugi put uzme servis Đokoviću

0:1 - Novak je propustio solidne šanse za pritisak

Treći set

7:6 - Đoković je igrao bolje u dodatnom gemu i poslao meč u treći set

6:6 - Đoković nije imao brejk loptu

6:5 - Novak je osigurao taj brejk

5:5 - Cicipas nikako da poklekne

5:4 - Đoković je spasao dve brejk lopte, a zatim u igri na razliku izvukao jako težak gem

4:4 - Posle mnogo vremena igrač koji prima servis je uzeo dva poena

4:3 - Još jedan dobar gem i odlična reakcija Novaka na mreži

3:3 - Nema prilika za brejk

3:2 - Đoković deluje mnogo razigranije

2:2 - Gemovi su mnogo brži i lakši za swervere nego što je to bio slučaj u prvom setu

1:2 - Bilo je 30:30, ali je Cicipas tada prvo asom, pa vinerom dobio gem

1:1 - Odigrano je čak 14 poena. Novak je spasao tri brejk lopte i na kraju uspeo da se izvuče iz veoma neprijatne situaciije

0:1 - Cicipas je servisom stvarao prednost i lako dobio prvi gem

Prvi set

Novak je do osmine finala došao pobedom nad domaćim teniserom Peterom Polanskim. Cicipas je u drugoj rundi savladao osmog igrača sveta, Austrijanca Dominika Tima.

Srpski as ima 31 godinu i na svetskoj rang listi zauzima desetu poziciju. Stefanos će za tri dana napuniti 20 godina i trenutno je 27. igrač planete.

Đoković u dosadašnjoj karijeri ima osvojenih 69 ATP titula, dok Grk čega na svoj prvi trofej.

Dvojici tenisera ovo će biti prvi međusobni duel.