NOVAK OSTAJE U TORONTU: Đoković i Anderson napravili senzaciju u dublu na Rodžers kupu

ELIMINISALI AKTUELNE ŠAMPIONE

Srpski teniser Novak Đoković i Kevin Anderson iz Južne Afrike pobedili su u meču drugog kola Rodžers kupa u Torontu u konkurenciji dublova Francuze Nikolu Maua i Pjer-Ig Erbera 4:6, 6:4, 10:7.

Francuzi koji su bili treći nosioci i branioci titule na Mastersu u Torontu, važili su za velike favorite, ali su Đoković i Anderson napravili iznenađenje posle preokreta.

Đoković je sat vremena posle poraza u singlu od Grka Stefanosa Cicipasa ponovo morao na teren, ali je ovoga puta pobedio..

Srbin i Južnoafrikanac bili su ravnopravni rivali tokom prvog seta, ali su posustali pri rezultatu 4:5 na Đokovićev servis. Tada je viđen prvi brejk na meču, što je značilo i dobijen set za Francuze - 6:4.

Novak i Kevin jedini brejk na meču napravili su u drugom setu za 2:1. To im je bilo doboljno da dobiju taj set 6:4

U trećem, odlučujućem setu, koji se igra kao produženi taj-brejk do 10, Novak i Kevin krenuli su furiozno, poveli 3:0 i 7:1, onda dozvolili protivnicima da im priđu na 9:7, ali su zatim stavili tačku na ovaj uzbudljiv meč - 10:7.

Đoković i Anderson se u trećem kolu sastaju sa hrvatsko-austrijskom kombinacijom Nikola Metrkić-Aleksander Peja.