LOMIO REKET, IZGUBIO SET, BORIO SE SA MUČNINOM PA POBEDIO: Đoković bio na ivici ambisa, ali otišao u 2. kolo US opena (VIDEO)

TEŠKO NA STARTU

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo US opena, pošto je na startu poslednjeg Gren slema sezone, teže nego što se očekivalo, posle tri sata igre savladao Mađara Martona Fučeviča 6:3, 3:6, 6:4, 6:0.

1 / 9 Foto: EPA / Jason Szene

Novak je odmah u drugom gemu prvog seta napravio brejk i to je bilo dovoljno da u svoju korist reši prvi deo igre. Novak je dobio 17 do 19 poena kada je pogodio prvi servis, a pokušavao je i da izlazi na mrežu.

Novak se u drugom setu prilično mučio, zbog vrućine, a izgleda i mučnine. Slomio je reket, zatim pretrpeo brejk, od kog se nije oporavio do kraja seta. Nije bilo ni brejk lopte.

Treći set je potvrdio da srpski teniser ima probleme sa iscrpljenošću. najpre, je od lekara dobio tabletu, koja mu nije previše pomogla. U četvrtom gemu pretrpeo je brejk i delovalo je da Mađar preuzima kontrolu igre. Ipak, Novak je u osmom gemu vratio brejk i uspeo da izjednači na 4:4. To kao da je bio okidač. Srpski igrač se probudio, a posebno atraktivna bila je njegova odbrana u poslednjem poenu, kada je Fučevič dva puta smečovao i na kraju promašio.

U četvrtom setu, na terenu je bio samo jedan igrač. Posle pauze od 10 minuta zbog vrućine Đoković se vratuio i sa 6:90 počistio Fučoviča i sve probleme koji su ga pratili tokom meča.

Đokoviću je drugom kolu protivnik Tenis Sandgren iz SAD, koji je savladao Viktora Troickog 6:3, 6:4, 6:2.

Četvrti set

6:0 - Gotovo je!

5:0 - Na terenu sada postoji samo jedan igrač, Novak Đoković

4:0 - Dupli brejk! Novak pravi veliki korak ka pobedi!

3:0 - Prednost brejka je potvrđena

2:0 - Brejk! Stvari polako dolaze na svoje mesto

1:0 - Đoković je dobro otvorio set posle pauze

Sledi 10 minuta pauze zbog vrućine

Četvrti set

6:4 - Novak se vratio! Tri puta je Mađar imao priliku da završi poen, ali je Đoković vraćao i na kraju dobio poen koji je značio osvajanje seta

5:4 - Sa samo jedniim izgubljenim poenom Novak stiže do vođstva. Od poslednjih 15 poena osvojio je 12

4:4 - Evo brejka! Đoković je sjajnim udarcem uspeo da probije Mađara na mreži i vrati brejk zaostatka

3:4 - Novak deluje iscrpljeno

2:4 - Igralo se na razliku, ali Đoković nije imao priliku da vrati brejk zaostatka

2:3 - Opet drama! Spasena brejk lopta, pa potom dobijen gem u igri na razliku

1:3 - Fučovič malo po malo preuzima kontrolu na terenu

1:2 - Bez osvojenog poena Đoković gubi servis gem

1:1 - Đoković je pritiskao rivala, ali nije uspeo da napravi brejk

1:0 - Au, kakva drama! Novak je spasao brejk loptu i na kraju, ipak uspeo da osvojio uvodni gem trečeg seta

Treći set

3:6 - Mimo plana, Novak je izgubio set

3:5 - Igraće se još najmanje jedan gem u ovom setu

2:5 - Mađar je potvrdio prednost, Đoković je na pragu gubitka seta

2:4 - Novak je pao u igri i dao priliku Fučoviću za prvu brejk loptu. Prvu nije iskoristio, ali jeste drugu

2:3 - Nezadovoljan i svestan da je mogao da napadne rivala, Đoković je po gubitku gema slomio reket o tlo

2:2 - Nešto teži gem za Novaka, ali i dalje nema brejk lopte za Fučoviča

1:2 - Mađarski teniser za sada odbija pritisak

1:1 - Asom iz drugog servisa Novak je sprečio Mađara sa dođe do 40:40

0:1 - Fučovič je servisom otvorio drugi sert i dobio je gem

Drugi set

6:3 - Bilo je 15:30, zatim se igralo na razliku, ali Novak nije rivalu dozvolio brejk loptu

5:3 - Fučovič je primorao Đokovića da servira za set

5:2 - Siguran gem za najboljeg srpskog tenisera

4:2 - Fučovič se polako opušta i trudi se da uživa u tenisu

4:1 - Đoković polako ulazi u ritam, pokušava i drop šotovima i izlascima na mrežu da oseti teren

3:1 - Fučovič je uspeo da skuine nulu sa semafora

3:0 - Prednost je potvrđena, iako je Mađar zapretio kada je stigao do izjednačenja

2:0 - Igralo se na razliku, sa nešto dužim razmenama, a Đoković je uspeo da odmah napravi brejk

1:0 - Novak je swervirao i dobio gem bez izgubljenog poena

Prvi set

Novak je na US Open došao nakon osvajanja Masters titule u Sinsinatiju u meču protiv Švajcarca Rodžera Federera čime je postao prvi teniser u istoriji koji je kompletirao Zlatni masters, a nakon toga se popeo na šesto mesto ATP liste.

Fučovič je prethodno igrao na turniru u Vinston-Salemu gde poražen od Argentinca Gvida Andreozija u prvom kolu. Mađar je pet godina mlađi od srpskog tenisera i ima osvojenu jednu ATP titulu. Trenutno zauzima 41. poziciju na svetskoj rang listi.

Dvojici tenisera ovo će biti prvi međusobni duel.

US Open se igra za nagradni fond od 53 miliona dolara, a pobedniku u singl konkurenciji pripašće nešto manje od četiri miliona. Prvi nosilac i branilac trofeja je Španac Rafael Nadal.