PORAZ NA GREN SLEM DEBIJU: Hrabri Kecmanović eliminisan na startu Australijan opena

šteta

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović izgubio je od Španca Fernanda Verdaska u prvom kolu Australijan opena 3:0 (7:6, 6:3, 6:3).

Kecmanović, koji je debitovao na Gren slem turniru, pružio je sjajan otpor iskusnom Špancu.

126. teniser sveta ozbiljno je namučio Verdaska u prvom setu. Velika borba viđena je na startu meča. Do prvih brejk šansi došao je Verdasko, u 12. gemu prvog seta. To su ujedno bile i set lopte, ali Španac nije uspeo da ih iskoristi. Kecmanović je sjajno otvorio i odlučujući gem, napravio je mini brejk, ali Verdaskovo iskustvo je u nastavku presudilo 7:5 (7:6).

U drugom setu srpski teniser je pretrpeo tri brejka, a samo je jednom uspeo da oduzme servis protivnika. Španac je slavio sa 6:3, a zahvaljujući brejku prednosti istim rezultatom dobio je i treći deo meča.

U drugom kolu Verdasko će igrati protiv Radua Albota iz Moldavije koji je bio bolji od Amerikanca Majkla Moa.