NAJLUĐI MEČ U FILIPOVOJ KARIJERI: Krajinović propuštao meč lopte, pa posle četiri sata maratona savladao Španca

ovo odavno nije viđeno

Filip Krajinović je posle četiri časa i 17 minuta borbe, preokreta i propuštenih prilika slavio nad Špancem Robertom Karbaljesom Baenom sa 3:2 (6:4, 6:4. 6:7, 3:6, 8:6) i plasirao se u treće kolo Rolan Garosa.

Iako je delovalo da će Filip mnogo lakše da ostvari pobedu posle vođstva od 2:0 u setovima, Baena se vratio, spasao meč loptu, izjednačio na 2:2, a u petom setu viđena je prava drama.

Filip je tri puta prvaio brejk, a odmah potom gubio servis gemove, čime je propuštao prilike da trijumfuje ranije. Ipak, kada je u trinaestom gemu petog seta oduzeo servis Špancu, konačno je materijalizovaostečeno i trasirao sebi put u narednu rundu.

Krajinović će u trećem kolu igrati protiv Stefanosa Cicipasa.