POLJAK IZNERVIRAO NOVAKA, PA GA SRBIN RAZBIO: Đoković prvi put izgubio set, ali precrtao Hurkača i nastavio put odbrane titule (VIDEO)

Vimbldon

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Otvorenog prvenstva Engleske, pošto je u meču trećeg kola Vimbldona, savladao Poljaka Uberta Hurkača 7:6, 6:7, 6:1, 6:4.

Naredni rival Novaka Đokovića u osmini finala biće pobednik duela između mladog Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima i Francuza Uga Umbera.

Nešto sporije je Đoković počeo meč, Poljak je lakše dolazio do gemova na svoj servis, a propustio je jednu brejk šansu u četvrtom gemu. Već u narednom Srbin je tri puta dolazio do brejk lopte, ali nijednu nije pretvorio u vođstvo. Sve do rezultata 5:5 teniseri su sigurno servirali, a onda Đoković stiže do tri vezane brejk lopte. Prve dve je Hurkač spasio, ali ne i treću, pa je svetskom broju 1 ostalo da dobro odservira i povede u setovima. To se ubrzo i dogodilo, Đoković je realizovao drugu set loptu i poveo sa 1:0.

Visoki poljski teniser, koji je ove sezone napravio proboj u svetski vrh, odlično je igrao i na početku drugog seta, sve do rezultata 3:3, kada je dozvolio prve brejk prilike rivalu, i to čak tri. Imao je Đoković ogromnu šansu kod druge, bukvalno je to bio zicer, ali je srpski as forhend poslao u mrežu. Na kraju, Hurčak se izvukao iz nezgodne situacije i set je nastavljen bez brejka. Kod 6:5 za Poljaka, Đoković je servirao za ostanak u setu, dva puta je Hurkač imao set loptu, koje je Srbin uspeo da neutrališe. Pomislili smo da će zbog tih propuštenih šansi Hurkač teško uspeti da uradi nešto više u taj brejku, pogotovo posle mini brejka već na njegovom startu.

Ali, Novak nije bio siguran kod svog servisa, brzo je prednost otišla na stranu Poljaka, koji ju je sačuvao do kraja i set loptu na 6:5 uspeo da pretvori u izjednačenje u setovima.

Ovaj šok kao da je trebao Đokoviću da ga potpuno razbudi i on se, posle kraće pauze između setova, vratio u meč na najbolji mogući način. Odmah je stigao do brejka, mada su mu ponovo trebale čak tri brejk lopte za to. Još jedan oduzet servis rivalu usledio je u šestom gemu trećeg seta, pa je ovaj deo igre ekspresno pripao najboljem teniseru sveta sa 6:1, a igrao se samo 25 minuta.

Već tada bilo je jasno da će se ovaj meč uskoro i završiti. Hurkač je ostao bez snage, a Đoković je igrao taman toliko, koliko mu je trebalo za trijumf. Prvu brejk loptu u trećem gemu je iskoristio, a jednu je propustio kod vođstva 3:1.

Do kraja meča bilo je važno da srpski teniser sačuva svoj servis, što mu je bilo dovoljno da obezbedi novi trijumf i plasman među 16 najboljih na najprestižnijem turniru na svetu.

Četvrti set

6:4 - Gotovo je! Posle tri sata tenisa, Novak je u osmini finala

5:4 - Đoković će i pored dva sjajnariterna morati da servira za plasman u osminu finala

5:3 - Sa samo jednim izgubljenim poenom, Novak stiže na gem od pobede

4:3 - Deluje da je energija Poljaka u padu, ali je on i dalje samo na gem zaostatka za Đokovićem

4:2 - Đoković je pogodio 13 od 15 prvih servisa i uzep 12 poena posle dobrog prvog udarca

3:2 - Hurčak je uspeo da prekine Novakov niz i zadrži neizvesnost u setu

3:1 - Potvrđen je brejk

2:1 - BREJK! Hurkač ne uspeva da dobije poene u kojima pogodi prvi servis, što Novak znalački kažnjava

1:1 - Đoković ima osam asova i isto toliko duplih grešaka

0:1 - Hurkač je uspeo da dođedo daha posle lako izgubljenog seta

Četvrti set

6:1 - Za svega 23 minuta igre završen je treći set

5:1 - Novak pravi drugi brejk u setu, u kom je osvojio dve trećine odigranih poena

4:1 - Đoković nije toliko siguran na mreži, ali je evidentno da je sigurniji nego u drugom setu

3:1 - Poljak je dobio gem bez izgubljenog poena

3:0 - Prednost je brzo potvrđena

2:0 - Posle više od sat vremena Srbin pravi drugi brejk na meču

1:0 - Iako uz duplu grešku, Novak je lako dobio prvi servis gem nakon izgubljenog seta

Treći set

6:7 - Novak je veći deo seta bio u zaostatku, a nije imao ni sreće, jer je Hurkač u ključnom poenu imao pomoć mreže za konačnih 7:5

6:6 - Idemo u taj-brejk! Novak je spasao set loptu, a zatim u igri na razliku izborio dodatni gem, ako je Hurkač dobio poen bacivši se na travu

5:6 - Hurkač nije dozvolio da se ponovi prvi set, kada je u 11 gemu pretrpeo brejk. Izgubio je samo jedan poen

5:5 - Novak je pogodio 19 prvih servisa u drugom setu i uzeo 18 poena nakon toga

4:5 - Iako je imao dva odlična riterna, Novak nije došao do brejk lopte

4:4 - Sa samo jednim izgubljenim poenom, Novak stižedo izjednačenja

3:4 - Treći put na meču Hurkač je u jednom gemu spasao tri brejk lopte

3:3 - Đoković je sa samo jednim izgubljenim poenom došao do novog izjednačenja

2:3 - Još uvek nema brejk lopti

2:2 - Toplo je na terenu, tako da igrači često uzimaju nešto duže pauze između poena

1:2 - Jedna razmena je imala 29 udaraca. Novak je izgubio, kao i treći gem drugog seta

1:1 - Đoković je u sva četiri poena pogodio prvi servis

0:1 - Hurkač servira veoma precizno i sa kratkim pauzama između poena

Drugi set

7:5 - Posle igre na razliku Novak je materijalizovao brejk i uspeo da dobije set koji je trajao 52 minuta

6:5 - KONAČNO BREJK! Tri vezane prilike Novaku su bile malo, ali je u igri na razliku, konačno naterao Polajak da kapitulira

5:5 - Novo izkjednačenje u setu

4:5 - Četvrtim asom na meču Poljak osvaja peti gem u prvom setu

4:4 - Novak bez problema dobija gemove u kojima servira

3:4 - Poljak servira veoma sigurno

3:3 - Lagan gem za prvog igrača sveta

Sudija Karlos Bernardesnije dozvolioo Đokoviću da stavi kačket na glavu, jer je unutrašnjost crne boje. Novak je rekao da je isti kačket nosio na prošlom meču, da nije bilo prtoblema niti mu je neko rekao da to više neće moći.

2:3 - Novak je imao tri brejk lopte, nije uspeo da ih pretvori u prednost

2:2 - Težak gem za Novaka. Nekiliko puta igralo se na razliku, Đoković je na kraju uspeo da se izvuče

1:2 - Hurkač servisom stvara prednost na početku poena

1:1 - Bilo je 30:30, ali je tada Novak sa dva dobra servisa došao do prvog gema u meču

0:1 - Poljak je bio vrlo siguran u servis gemu, kojim je započeo meč

Prvi set

Novak je do trećeg kola u Londonu došao pobedom nad Denisom Kudlom, dok je poljski teniser nadigrao Leonarda Majera.

Hurkač ima 22 godina i nalazi se na 48. mestu ATP liste. Srbin je deset godina stariji i prvi je igrač planete.

Njih dvojica do sada su odigrali jedan međusobni meč i to ove godine na Rolan Garosu, Pobedu je odneo Đoković ubedljivim rezultatom od 6:4, 6:2, 6:2.

Vimbldon je treći grend slem sezone, a igra se za nagradni fond od 38 miliona funti. Pobednici u obe konkurencije dobiće po 2.35 miliona i 2000 poena. Titulu brani Novak Đoković, dok je Anđelik Kerber poražena, a prvi favoriti su upravo Đoković i Ešli Barti.