ĐOKOVIĆ SA POVREDOM RAMENA UŠAO U TREĆE KOLO US OPENA: Novak savladao Londera ali i zabrinuo navijače! VIDEO

meč 2. kola

Najbolji srpski teniser Novak Đoković je savladao Argentinca Huana Ignasija Londera sa 3-0 u setovima i plasirao se u treće kolo US opena.

Novak je slavio posle dva časa i 13 minuta rezultatom 6:4, 7:6(3), 6:1.

Đoković je u nekoliko navrata tražio medicinsku pomoć pošto je imao problem sa levim ramenom. Otkriveno je da ta povreda datira od pre početka drugog kola.

Takođe, Argentinac je u prva dva seta igrao zaista dobro i pružio je jak optor prvom reketu sveta.

Londero je napravio prvi brejk u meču. Iskoristio je brejk prilike u petom gemu prvog seta i poveo sa 3:2.

Đoković je uspeo da vrati brejk, ali je i prvi put zatražio medicinsku pomoć. Ipak, to ga nije omelo da pri rezultatu 5:4 napravi novi brejk i privede kraju prvi set.

Problemi sa levim ramenom nisu nestali ni na početku drugog seta i to se moglo videti u igri srpskog tenisera.

Londero je u drugom setu napravio čak dva vezana brejka i poveo sa 3:0. Videlo se da Srbin kuburi sa povredom, ali i da se neće predati.

Đoković je podigao nivo igre i u narednim minutima dominirao na terenu "Artur Eš". Vezao je pet gemova u nizu i servirao za drugi set.

Međutim, Argentinac je napravio novi brejk i uveo set u taj-brejk.

Đoković je dva puta pravio mini brejk, ali je Londero uspeo da vrati i smanji na 4:3. Bio je to njegov poslednji poen u nezvaničnom 13. setu, pošto je Novak u pravo vreme dodao gas i završio set.

U pauzi između setova medicinsko osoblje je ponovo masiralo Novakovo rame.

Đoković je u prvom gemu trećeg seta oduzeo servis Argentincu, ali se ovaj odmah revanširao.

Međutim, bio je to sve od Londera u ovom meču. Đoković je i u naredna dva gema oduzeo servis rivalu i rutinski priveo meč kraju.

Najbolji teniser sveta će u trećem kolu igrati protiv pobednika meča Dušan Lajović - Denis Kudla. Taj meč je odložen za četvrtak zbog kiše.

Đoković je u prvom kolu lako savladao Španca Karbaljesa Baenu sa 3:0 (6:4, 6:1, 6:4), dok je Argentinac napravio veliko iznenađenje eliminacijom favorizovanog Amerikanca Sema Kverija posle četiri seta 3:1 ( 3:6, 6:1, 7:6, 7:5).

Ovo je Đokoviću i Londeru prvi međusobni duel ikada. Argentinac trenutno zauzima 56. mesto na ATP listi.