PORAZ KOJI NE BOLI: Srpski dubl izgubio od najboljeg dvojca na planeti! Orlovi u četvrtfinalu protiv Rusa!

DEJVIS KUP

Srpski teniseri Janko Tipsarević i Viktor Troicki izgubili su danas dubl od Francuske, u poslednjem meču duela sa tom zemljom u Dejvis kupu.

Oni su sa 2:0 u setovima (6:4, 6:4) poraženi od Pjera Erbera i Nikole Maua, za samo sat i 15 minuta igre.

Meč je bio bez rezultatskog značaja, s obzirom na to da je Srbija ranije obezbedila pobedu nad Francuskom.

Filip Krajinović i Novak Djoković su prethodno pobedili u svojim singl mečevima.

Teniska reprezentacija Srbije će u četvrtfinalu Dejvis kupa igrati sutra protiv Rusije.

1 / 10 Foto: Kurir

TOK MEČA!

DRUGI SET:

KRAJ!

4:6 - Sa samo jednim izgubljenim poenom Francuzi dolaze do gema i seta za pobedu!

4:5 - BREJK! Francuzi prave brejk i sada serviraju za pobedu!

4:4 - Srbija je propustila više brejk prilika u ovom gemu. Sada će biti nezgodno!

4:3 - Srbija lako dolazi do gema, sad nam je potreban brejk da bi stigli do egala!

3:3 - Francuzi overili brejk!

3:2 - BREJK! Francuzi ekspresno vraćaju brejk i izjednačuju rezultat u nastavku!

3:1 - BREJK! Srbija pravi brejk u drugom setu. Nisu Orlovi iskoristili prve dve brejk lopte, ali treću jesu odmah čim se ukazala!

2:1 - Srbija ponovo dolazi do prednosti, Francuzi mudro vrebaju svoju priliku.

1:1 - Francuzi rutinski dolaze do izjednačenja!

1:0 - Lako Srbija dolazi do gema u drugom setu!

PRVI SET:

4:6 - Francuzi lako dolaze do novog gema i imaju prednost od jednog seta!

4:5 - Najlakši gem za Orlove na meču. Sada je potreban brejk kako bi naši teniseri ostali u setu!

3:5 - Novi rutinski gem za Francuze. Sada su na gem od seta! Orlovi u problemu!

3:4 - Posle dosta muke i spašene brejk lote Srbija dolazi do gema!

2:4 - Lako Francuzi overavaju brejk! Srbi treba brejk kako bi ostali u ovom setu!

2:3 - BREJK! Duplom servis greškom Troickog Francuska osvaja gem i pravi prvi brejk na meču!

2:2 - Srbija je imala kakvu-takvu šansu u ovom gelu, ali dubl nije iskoristio šansu za prvu brejk loptu.

2:1 - Srbija dolazi do nogo gema, za sada bez brejk šansi na meču!

1:1 - Francuzi bez izgubljenog poena dolaze do prvog gema na meču! Sada je Janko na servisu!

1:0 - Srbija dobija prvi gem na svoj servis protiv najboljeg dubla na planeti!

Prethodno, Filip Krajinović je savladao Žoa-Vilfreda Congu 7:5, 7:6 (7:5).

Sledi duel dublova u kojem se sastaju Pjer-Igo Erber/Nikola Mau - Janko Tipsarević/Viktor Troicki.

Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv jedne od dve najbolje drugoplasirane selekcije, dok su Francuzi završili turnir.

1:0 - Đoković siguran na svom servisu na startu meča

Teniska selekcija Srbije povela je protiv Francuske 1:0 u 2. kolu A grupe finalnog turnira Dejvis kupa u Madridu, pošto je Filip Krajinović savladao Žoa-Vilfreda Congu 7:5, 7:6 (7:5).

KRAJINOVIĆ - CONGA

7:6 - KRAJINOVIĆ DONEO SRBIJI PRVI POEN!

1:1 - Krajinović sa nulom osvaja gem

0:1 - Ništa od brejka Srbina na startu drugog seta! Krajinović je imao tri brejk šanse, ali je Conga počeo sigurnije da servira, vratio se u igru i osvojio gem

krajinović osvojio prvi set
krajinović osvojio prvi setfoto: EPA/FERNANDO VILLAR

1. SET

5:7 - Filip Krajinović osvaja prvi set!

5:6 - KONAČNO! Krajinović koristi četvrtu priliku u gemu i dolazi do BREJKA

4:4 - Igra živaca i dalje traje...

4:3 - Rezultatska klackalica u prvom setu se nastavlja, Krajinović je propustio čak 3 brejk lopte

3:3 - Još jedno izjednačenje Srbina

2:3 - I dalje bez brejka

2:2 - Filip sa nulom osvaja gem

1:2 - Francuz osvaja gem, Srbin mi nije ozbiljnije zapretio

1:1 - I Krajinović osvaja gem na svom servisu

0:1 - Conga siguran na svom servisu

Prvi na teren, isto kao i juče, izlazi Filip Krajinović.

Srbija je prethodnog dana ubedljivo savladala Japan sa 3:0.

Nakon što su Filip Krajinović i Novak Đoković doneli bodove u singlu, dubl Janko Tipsarević - Viktor Troicki bio je bolji od Japanaca Bena Meklašlana i Jasutake Učijame 7:6 (7:5), 7:6 (7:4).

Novi format nadmetanja podrazumeva učešće 18 ekipa na turniru. One su podeljene u šest grupa od po tri tima. U svakoj se igraju tri meča a uz pobednike grupa u četvrtfinale će i dve najbolje drugoplasirane ekipe. O plasmanu odlučuju osvojeni bodovi ali i set, gem i poen količnici. Novina, u odnosu na dosadašnja nadmetanja u Dejvis kupu je i to što se pojedinačni dueli igraju na dva dobijena seta.

Srbija je 2010. osvojila Dejvis kup a ove godine titulu brani reprezentacija Hrvatske.