ĐOKOVIĆ SE MUČIO, PA ZGAZIO ŠTRUFA: Novak uz izgubljen set do 2. kola AO (VIDEO)

AUSTRALIJAN OPEN

Najbolji srpski teniser Novak Đoković slavio je nad Janom Lenardom Štrufom sa 7:6 (7:5), 6:2, 2:6, 6:1 i plasirao se u 2. kolo Australijan opena.

Sedmostruki šampion Melburna posle borbe u četiri seta i dva sata i 19 minuta igre, izborio je drugu rundu, gde će mu naredni rival biti bolji iz duela Tacuma Ito-Prajneš Gunesvaran.

Đoković je u prvom setu došao do brejka u šetom gemu, ali se Štruf nije predavao.

Spasao je Nemač set loptu, vratio je brejk, pa je prvi set rešen tek u taj-brejku, koji je pripao drugom teniseru sveta.

U drugom setu srpski teniser nije imao problema, jer je na startu odmah oduzeo servis rivalu.

Još jedan brejk do kraja drugog seta bio je dovoljan da Đoković povede sa 2:0.

Treći set obeležila je velika borba, a prvi do brejka je stigao Nemac.

Iskoristio je nesigurnu igru branioca titule, koji je odigrao loš gem u kojem je imao čak tri duple servis greške, od toga jednu na set loptu Nemca, kojom je smanjio na 2.1 u setovima.

Đoković je četvrtom setu zaigrao odlučnije i odmah je oduzeo set protivniku, što je do kraja seta uradio još dva puta i to mu je obezbedilo plasman u narednu rundu.

Tok meča:

4. SET

6:1 - NOVAK U 2. KOLU AUSTRALIJAN OPENA!

5:1 - Đoković gazi!

4:1 - BREJK NOVAKA! Đoković je sve bliži drugom kolu AO

3:1 - Đoković je Nemcu prepustio samo jedna poen u ovom gemu

2:1 - Nemac sa nulom osvaja gem

2:0 - Novak duplira prednost

1:0 - Đoković pravi BREJK na startu četvrtog seta!

štruf osvojio treći set
štruf osvojio treći setfoto: Profimedia

3. SET

2:6 - NOVAK IZGUBIO TREĆI SET!

2:5 - KAKAV GEM! Đoković se borio, stigao do brejk lopte koju nije uspeo da iskoristi. Usledila je drama koja je pirpala Nemcu

2:4 - BREJK ŠTRUFA! Novak greši i Nemac dolazi do brejk šanse koju je i iskoristio

2:3 - Nemac ponovo u prednosti

2:2 - Izjednačenje! Đoković siguran na svom servisu

2:1 - Novak uzvraća brejk! Koristi prvu brejk šansu i smanjuje prednost protivnika

2:0 - BREJK ŠTRUFA! Nemac sa 40:0 duplira prednost

0:1 - Prvi gem u trećem setu pripao je Štrufu. Nemac je poveo 40:0, ali će Đoković sjajnim poenima uspeo da izjednači 40:40, ali je protivnik bio siguran na servisu

2. SET

6:2 - Đoković osvaja drugi set!

5:2 - BREJK! Novak gazi!

4:2 - Đoković ekspres - bez izgubljenog poena osvaja gem

3:2 - Štruf se ne predaje. Srpski teniser je uspeo da mu oduzme samo jedan poen

3:1 - Đoković je maestralno odigrao ovaj gem. Iako se Nemac izdigao i uspeo da zapreti drugom reketu sveta, Nole ga je naveo na greške i dodatno uvećao prednost

2:1 - Štruf je uspeo da 'izvuče' ovaj gem i smanjio prednost Srbina

2:0 - Đoković lagano uvećava prednost

1:0 - BREJK NA STARTU DRUGOG SETA! Novak počinje da 'lomi' Štrufa

1 / 7 Foto: Profimedia

1. SET

7:6 (7:5) - Novak posle drame osvaja prvi set!

6:6 - Kome će pripasti prvi set odlučiće taj-brejk

5:6 - Novak opet u prednosti

5:5 - Izjednačenje! Nemac uvodi dramu u prvi set

5:4 - Brejk Štrufa! Preokret kakvom se Đoković nije nadao

5:3 - Novaka malo deli od osvajanja seta, ali se Nemac ne predajet tako lako

5:2 - Novak uvećava prednost

4:2 - I evo ga! BREJK! Nemac se malo opustio na servisu, što je Đoković znao da iskoristi

3:2 - Novak siguran na svom servisu!

2:2 - Rezultatska klackalica se nastavlja

2:1 - Đoković sa nulom osvaja gem

1:1 - Nemac uzvraća udarac! Štruf siguran na svom servisu

1:0 - Novak je izabrao da prvi servira i na servis gemu bez mnogo muka dolazi do prednosti

11.15 - Meč je počeo!

Mečevi Lajovića i Krajinovića otkazani

Više od 30 teniskih mečeva na Australijan Openu odloženo je zbog obilnih kiša, saopštili su danas organizatori. ;Medju odloženim mečevima nalaze se i dueli srpskih tenisera Filipa Krajinovića i Dušana Lajovića.

Meč između Lajovića i Kajla Edmunda prekinut je pri rezultatu 5:2 u prvom setu u korist britanskog tenisera. Oni će svoj duel nastaviti u utorak.

Krajinović i Kentan Ali igrali su igrali taj-brejk prvog seta (6:6) i pri rezultatu 3:3 je meč prekinut. I taj duel je odložen za utorak.

Tri glavna terena u Melburn Parku imaju pokretni krov, te će se na njima igrati onako kako je planirano.

Novak je na prvi grend slem sezone došao posle osvajanja premijernog izdanja ATP kupa sa srpskim timom. I Štruf je na ovom takmičenju igrao za svoju reprezentaciju koja je svoje učešće završila u grupnoj fazi.

Njih dvojica imaju odigrana dva međusobna duela, u Dohi 2017. i na Roland Garosu prošle godine, a oba puta slavio je Đoković.

Australijan open je prvi grend slem sezone i igra se za ukupan nagradni fond od 71 milion dolara. Titule brane Novak Đoković i Naomi Osaka, a prvi nosioci su Rafael Nadal i Ešli Barti.