ĐOKOVIĆ ODIGRAO PERFEKTAN MEČ PROTIV ITOA: Novak bez kapi znoja izbacio jednog Japanca, sledi drugi! VIDEO

2. kolo AO

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australijan opena pošto je savladao Japanca Tacuma Itoa sa 3:0, po setovima 6:1, 6:4, 6:2.

Meč koji je igran u dnevnom terminu na "Rod Lejver" areni trajao je 95 minuta.

Đoković će i u trećem kolu igrati protiv Japanca, ovog puta protiv Jošihita Nišioke, koji je pobedio 30. nosioca Daniela Evansa iz Velike Britanije.

Đoković je poveo sa 5:0, uz dva brejka, a posle prvog gema za Japanca, priveo set kraju i posle 22 minuta poveo u meču sa 1:0.

Ito je prilično mučio Đokovića u drugom setu. Japanac je počeo dobro da servira, da upisuje as servise i vinere, pa je do rezultata 4:4 držao svoj servis. Novak do devetog gema nije iskoristio tri brejk šanse, ali mu je to pošlo za rukom tada. Poveo je sa 5:4, a zatim i rutinski odservirao za 2:0 u setovima. Set je trajao duplo duže nego prvi - 44 minuta.

Đoković je već u trećem gemu trećeg seta oduzeo rivalu servis, a zatim i u petom. Bilo je očigledno da je Đoković za nijansu dodao gas i uslovio da se igra Japanca raspadne.

Srpski teniser je pokazao novi kvalitet u igri, servirao je sjano i upisao čak 16 as servisa, od toga tri iz drugog servisa.

3. SET

6:2 - Gotov je meč 2. kola u kome je Đoković lagano savladao Itoa.

5:2 - Siguran set za Itoa, sa nulom. Japanac je malo produžio ovaj meč.

5:1 - Novak je stigao do 15. asa, ali je upisao i petu duplu servis grešku.

4:1 - Brejk Đokovića. Novak je ubacio u drugu i prosto uslovio da se igra Japanca potpuno raspadne.

3:1 - Bez izgubljenog poena, za samo 40 sekundi Đoković potvrđuje brejk.

2:1 - Brejk Đokovića! Novak je prvu od dve vezane brejk šanse pretvorio u gem i vođstvo.

1:1 - Đoković lako stiže do prvog gema u trećem setu. Upisao je srpski teniser 11. as servis u meču, uz dva nova forhend vinera.

0:1 - Japanac na svoj servis dolazi do vođstva u trećem setu.

2. SET

6:4 - As servisom Đoković završava drugi set u kome se dosta više mučio nego u prvom setu, pre svega zahvaljujući tome što je Ito sjajno servirao. Bio je to njegov deseti as. Ovaj set je trajao duplo duže nego prvi - 44 minuta.

5:4 - Brejk Đokovića u pravom trenutku! Novak je spasao jednu gem loptu Japanca, a zatim iskoristio prvu brejk šansu.

4:4 - Nova dva asa za Srbina i novo izjednačenje.

3:4 - Đoković nije iskoristio ni treću brejk loptu u drugom setu. Japanac jeste prvu gem priliku i posle pet minuta dobio svoj servis gem.

3:3 - Tri vezana asa za Novaka, ukupno sedam do sada. Sa nulom dobija ovaj gem.

2:3 - Ito sjajno servira u drugom setu. Novi gem sa nulom.

2:2 - Bez izgubljenog poena, uz treći as u meču, Đoković osvaja svoj servis. Bio je ovo najkraći gem do sada, trajao je samo 77 sekundi.

1:2 - Najduži gem u dosadašnjem delu meča pripao je Japancu. Đoković je imao dve vezane brejk šanse, ali se Japanac dobrim servisima spasao, a zatim iskoristio četvrtu gem šansu i posle devet minuta poveo ponovo. Ito je do sada upisao pet as servisa.

1:1 - Đoković je upisao drugu duplu servis grešku, ali su zato ostali servisi bili dobri i omogućili mu lak gem za izjednačenje u drugom setu.

0:1 - Sjajan gem za Japanca, bez izgubljenog poena stiže do vođstva.

1. SET

6:1 - Posle samo 22 minuta Đoković je rešio prvi set u svoju korist. Odservirao je drugi as i upisao novi forhend viner.

5:1 - Uspeo je Japanac da osvoji prvi gem u meču, i to posle dve greške Novaka.

5:0 - Tri forhend vinera za Đokovića i gem bez izgubljenog poena.

4:0 - Brejk Đokovića! Novak je iskoristio prvu od dve vezane brejk prilike. Japanac puno greši u ovom setu.

3:0 - Đoković je potvrdio brejk. Dosta siguran srpski as na svom servisu.

2:0 - Brejk Đokovića! Novak je iskoristio prvu brejk loptu u gemu i oduzeo prvi gem protivniku.

1:0 - Đoković je dobio podbacivanje novčića i odlučio da prvi servira. Dobro je to izgledalo u prvom gemu, upisao je jedan as, doduše i jednu duplu servis grešku.

Biće to prvi međusobni susret dvojice tenisera.

Ito je trenutno 146. na ATP listi, a u Melburnu je u prvom kolu savladali "laki luzera" Indijca Prajneša Gunešvarana sa 3:0, po setovima 6:4, 6:2, 7:5.