LAJOVIĆ BRUTALNO POKRADEN OD STRANE SUDIJE: Duci žrtva odluke Britanke Tompson u trenutku kada je trebao da osvoji set

Nepravda!

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u 4. kolo Australijan opena pošto je poražen od Argentinca Dijega Švarcmana, 14. nosioca.

Lajović je posle gubitka prva dva seta bio na dobrom putu da osvoji treći set i vrati se u meč, ali je brutalno pokraden od strane sudije Keli Tompson iz Velike Britanije.

Pri rezultatu 6:5 u poenima u taj-brejku treće seta Lajović je sjajno odservirao i praktično osvojio set. Međutim, linijski sudija je uzviknuo "aut", iako je loptica odskočila u polje. Sudija je pri tom sa zadrškom uzviknuo da je aut, pa je Švarcman imao dovoljno vremena da vrati servis. Kako je hok-aj sistem pokazao da je dobra lopta i da je poen za Ducija, Britanka je odlučila da se poen ponovi.

Švarcman je iskoristio nervozu Ducija, uzeo poen za 6:6, a zatim minut kasnije stigao do konačne pobede u meču.