FANTASTIČNI SRPSKI DERBI: Đoković posle velike borbe i maratonskog seta bolji od Krajinovića (VIDEO)

MASTERS U RIMU

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je sunarodnika Filipa Krajinovića 7:6, 6:3 i plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu.

Bio je to meč o čijem prvom setu če se pričati. Ne samo zbog dužine prvog dela igre, koji je ztajao sat i 27 minuta, nego i zbog svega što ga je obeležilo. Od dva uvodna brejka, po jedan na obe strane u prva dva gema, pa do razornih ufaraca i taktičke igre. pa sve do dve Krajinovićeve greške kojima je Novak dobio dodatni trinaesti gem, rezultatom 9:7.

Krajinovića je u nastavku sustigao umor, što je Đoković iskoristio i napravio brejk u trećem gemu. To je umnogome odredilo tok igre do kraja meča, jer Filip nije bio u prilici da napravi brejk kojim bi se vratio u set.

Đoković će u petak u četvrtfinalu igrati sa bolji iz duela Italijana Musetija i Nemca Kefera.

Drugi set

6:3 - Fantastičan meč je završen greškom Krajinovića iz forhenda

5:3 - Imao je Novak malu krizu, ali je uspeo da je prevaziđe i dođe na korak od pobede

4:3 - Krajinović nema nameru da se preda

4:2 - Za razliku od prvog seta, Novak sada ne daje Filipu priliku da dođe do brejk lopte

3:2 - Krajinović pokušava da skrati dužinu poena

3:1 - Filipa sada polako stiže umor, što Novak pokušava maksimalno da iskoristi

2:1 - Forhendima je Đoković došao do dve brejk lopte. Drugu je iskoristio greškom Krajinovića

1:1 - Za razliku od početka meča sada u prva dva gema nije bilo prilike za brejk

0:1 - Filip je sjajnim potezom dobio uvodni gem drugog seta

Drugi set

7:6 - Krajinović je vodio 3:0 i 4:1, ali je zatim greškama iz forhenda sozvoolio Đokoviću da napravi preokret, odvoji četiri uzastopna poena i povede 5:4. Novak je potom na set loptu napravio duplu grešku.

Set je okončan uz dve greške Krajinovića. Napravio je prvo duplu grešku, a zatim promašio forhend za konačnih 9:7, posle sat i 27 minuta igre.

6:6 - Igraće se dodatni 13. gem

6:5 - Novak je napravio mnogo vinera, a jednim iz forhenda dobio je 11. gem

5:5 - Krajinović je spasao dve set lopte i izborio nastavak seta, koji traje duže od sata

5:4 - Iako je napravio dve duple greške, Novak je dobio gem

4:4 - Oba tenisera igraju odlično, pogotovu u za njih kriznim momentima tokom gema

4:3 - Kakav tenis! Sve je tu, brejk lopte, lepi potezi, razorni udarci... I opet je Filip bolje počeo, ačli opet nije iskoristio priliku da napravi novi brejk.

3:3 - I dalje po jedan brejk na obe strane

3;2 - Iako je izgubio uvodna dva poena, Novak je dobio prvi gem od početka meča u kom nije bilo prilike za brejk

2:2 - Opet je bilo brejk šansi. Tri puta je Krajinović uspeo da se spase. Igra se odličan tenis u mrču koji traje već pola časa

2:1 - Još jedan dug gem, sa brejk loptom, koju ovog puta nije iskoristio Krajinović

1:1 - Gem je trajao sedam minuta, Filip je spasao dve brejk lopte, ali nije uspeo da spreči izjednačenje

0:1 - Krajinović je uspeo da napravi brejk. Posle četiri greške Đokovića, Filip je stekao prednost na startu

Prvi set

ATP je podsetio na jedan interesantan detalj. U osmini finala Mastersa u Rimu nalazi se pet igrača mlađih od 22 godine.

2009. godine među najboljih 16 u prestonici Italije bilo ih je šestorica, među kojima tada 22-godišnji Novak Đoković.

Srpski okršaj u Rimu na programu je od 14.30

Obojica su u drugoj rundi eliminisali domaće tenisere – Đoković je bio bolji od Salvatorea Karuza, a Krajinović od Marka Čekinata.

Novak je trenutno prvi igrač sveta, a Filip zauzima 29. poziciju na rang listi.

Biće ovo njihov drugi međusobni susret, a prethodni je igran na ATP turniru u Beogradu 2010. godine i Đoković ga je predao Krajinoviću. Sastali su se i letos na egzibicionom Adria Turu, a taj duel pripao je Filipu sa 2:1 u setovima.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 3,854,000 evra, a šampionu će pripasti 1000 poena i ček na 205,200 evra. Prvi nosilac je Novak Đoković, a branilac trofeja Rafael Nadal.