IGRAO SE NOLE U PARIZU! ĐOKOVIĆ RAZBUCAO LITVANCA: Novak počistio Berankisa za 3. kolo Rolan Garosa (VIDEO)

ROLAN GAROS

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Rolan Garosa, pošto je danas pobedio Litvanca Ričardasa Berankisa 6:1, 6:2, 6:2.

Najbolji teniser sveta bez velikih problema uspeo je da izbori narednu rundu, pošto je za sat i 23 minuta savladao 66. tenisera na ATP listi.

Naredni Đokovićev rival biće bolji iz duela u kom se sastaju Tenis Sandgren i Danijel Galan Riveros.

Ukupni nagradni fond Rolan Garosa iznosi 38 miliona evra.

3. SET

6:2 - KRAJ! Ekspresna pobeda Novaka Đokovića - 6:1, 6:2, 6:2.

5:1 - Gem prvog tenisera sveta deli od pobede i trećeg kola.

4:1 - Prekida seriju prvog tenisera sveta Litvanac, osvaja prvi gem u trećem setu.

4:0 - Ovo je bio sedmi gem zaredom prvog tenisera sveta. Kao to smo prognozirali, nije Nole želeo da gubi vreme, sve je brzinski završio.

3:0 - Niže gemove prvi teniser sveta. prvo je potvrdio brejk, pa brzinski oduzeo rivalu još jedan servis gem. Nemilosrdan je i ne popušta. U šestoj bzini je od starta meča.

1:0 - Berankis se vratio na teren posle masaže, ali Đoković brejkom otvara treći set.

2. SET

6:2 - Ovaj set je trajao malo duže, 32 minuta bila su potrebna prvom teniseru sveta koji vodi u meču 2:0.

5:2 - Nole je odlučio da napravi novi brejk i to je uradio opet vrlo dominantno. Sada servira kako bi stavio tačku na dru set.

4:2 - Uz dužno poštovanje Litvancu, ali imao je Nole jače treninge od ovog meča.

3:2 - Srbin rutinski osvaja servsi gem i čuva prednost. Igra sa pola snage, taman koliko je potreno.

2:1 - Gem za Berankisa bez izgubljenog poena i smanjuje minus.

2:0 - Posle brejka, Đoković dozvoljava Berankusi da dođe do 40:15 na njegov servis. Ali, dva savršena servisa i problem je bio rešen. Spasao je dve brejk lopte i potvrdio brejk.

1:0 - Početak drugog seta i odmah brejk Srbina. Litvanac će se teško vratiti u meč, Nole igra savršeno.

1. SET

6:1 - Još jedan gem bez izgubljenog poena i posle 22 minuta dolazi do prvog seta.

5:1 - Ne popušta Đoković, sa tri vezana poena na servis ribala stiže do brejk prilike. Savršeno! Još jedan brejk i sada servira za osvajanje prvog seta.

3:1 - Osvaja prvi gem Litvanac i prekida seriju prvog tenisersa sveta.

3:0 - Bio je Barankis na 30:30, ali je as udarcem Đoković ubio sve njegove nade da može do brejk prilike. Posle 10 minuta igre Nole potvrđuje brejk i povećava vođstvo. Čini se da će ovo biti još jedan ekspresan meč, ali da ne malerišemo!

2:0 - Brejk! Odmah Đoković postavlja stvari na svoje mesto, Barankis šalje loptu u aut i poklanja brejk priliku. Srbin je to naravno odmah iskoristio.

1:0 - Prvi gem u meču pripao je Đoković, mada ne baš lako, dva puta je Litvanac imao izjednačenje, ali nije mogao do šanse za brejk.

14.32 - Kenin se posle preokreta plasirala u 3. kolo RG, očekuje se izlazak Đokovića na teren

Đoković je na startu turnira izbacio Mikaela Imera iz Švedske, a Berankis je bio bolji od Huga Delijena iz Bolivije.

Biće ovo njihov treći međusobni susret, a prethodna dva pripala su srpskom teniseru. Đoković je slavio i pre nekoliko nedelja na Mastersu u Sinsinatiju.

Nagradni fond ovogodišnjem Rolan Garosu iznosi 18,209,040 evra. Za prvog nosioca postavljen je Novak Đoković, a za drugog Rafael Nadal koji i brani titulu. U ženskoj konkurenciji prva favoritkinja je Simona Halep, a prošlogodišnja šampionka Ešli Barti neće braniti titulu.