ISTORIJSKI USPEH SLOVENKE: Zidanšek na Rolan Garosu prvi put u polufinalu grend slem turnira!

PARIZ

Slovenačka teniserka Tamara Zidanšek plasirala se danas, prvi put u karijeri, u polufinale Rolan Garosa u Parizu, pošto je pobedila 35. teniserku sveta Španjolku Paulu Badosu posle tri seta, 7:5, 4:6, 8:6.

Zidanšek, 85. teniserka sveta, pobedila je posle dva sata i 26 minuta. Badosa je dobro počela meč, povela je sa 3:0, ali je Zidanšek uspela da nadoknadi zaostatak i svojim četvrtim brejkom u 12. gemu da osvoji prvi set.

U drugom setu vidjeno je pet brejkova, Badosa je napravila jedan više i izjednačila. Ona je dobro počela treći set, povela je sa 2:0, ali je Zidanšek vratila brejk u četvrtom gemu i izjednačila na 2:2.

Teniserke su posle toga osvajale gemove na svoje servise, sve do poslednjeg, 14. kada je Zidanšek oduzela servis Badosi i ostvarila najveći uspeh u karijeri plasmanom u prvo polufinale nekog grend slem turnira.

Zidanšek će za mesto u finalu igrati protiv bolje iz duela Ruskinje Anastasije Pavljučenkove i Kazahstanke Elene Ribakine.

Slovenačka teniserka do sada nikada nije prošla drugo kolo nekog grend slem turnira