ĐOKOVIĆ DVA PUTA PALIO MAŠINU: Novak vodio 5:0, stao, pa dokusurio Fučoviča za polufinale Vimbldona VIDEO

otvoreno prvenstvo engleske

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasiraso se u 41. Grand slema, pošto je u četvrtfinalu Vimbldona savladao Mađara Matrona Fučoviča 6:3, 6:4, 6:4.

Đoković je fantastično počeo meč, napravio je dva brejka i poveo sa 5:0 posle samo 25 minuta igre. Kada se činilo da će to biti jedan od najkraćih setova ove godine, prvi igrač sveta je stao i u naredna tri gema dao priliku Fučoviču da stekne preko potrebno samopuzdanje i olobodi se grča.

Prvi set je završen 6:3 za Đokovića, ali je posle prvog gema drugog dela igre, u kom je Srbin propustio brejk lopte viđena izjednačena igra sve do devetog gema, kada Novak pravi brejk i zatim servisom rešava set, đto posle 6:4 proslavlja karakterističnim urlikom.

Na startu trećeg seta, Novak je brejkom pokazao da mu je cilj da brzo završi posao, a kada je u narednom gemu spasao četiri brejk lopte i potvrdio prednost, postalo je jasno u kom pravcu ide meč na Centralnom terenu.

Stečenu prednost Đoković nije ispuštao do kraja meča, a treći seo meča okončan je rezultatom 6:4.

Novak će u polufinalu u petak igrati sa iz meča Karen Hačanov - Denis Šapovalov.

3:1 - Lagan gem za Novaka

2:1 - Novak je imo priliku za brejk, ali se Marton ivukao dobrom igrom na mreži i servisom

2:0 - Novak je spasao 4 brejk lopte!

1:0 - Sada je jasno da Đoković ponovo kontroliše sve na terenu

Teći set

6:4 - Urlik olakšanja ispustio je Novak kada je dobio poslednji poen u setu

5:4 - BREJK! Konačno je Nole uspeo da iskoristi brejk loptu i dođe do prednosti, koja možda i rešava meč

4:4 - Lagan servis gem najboljeg na svetu

3:4 - Fučovič od prvog gema drugog seta ne dozvoljava Đokoviću priliku za brejk

3:3 - Iako je napravio drugu duplu servis grešku Novak je bez problema dobio gem

2:3 - Đoković nije uzeo nijedan poen u gemu u kom je Mađar servirao

2:2 - Utisak je da Novak ima mnogo rezerve do najbolje igre koju je prikazao ove godine u Londonu

1:2 - Definitivni se Marton oslobodio straha, gledamo zanimljiv meč

1:1 - Bilo je 15:30, Đoković je imao drugi servis, ali se potom izvukao iz neprijatne situacije

0:1 - Četiri brejk lopte u ovom gemu nije iskoristio prvi igrač sveta. Od deset prilika da oduzme servis rivalu, iskoristio je dve

Drugi set

6:3 - Pet set lopti u tri gema propustio je Novak, da bi umesto posle 25 tek na isteku 45 minuta meča završio prvi set

5:3 - Đokovićev zastoj u igri ulijo je Fučoviču samopouzdanje, pa on ne samo da osvaja gemove, već igra vrlo sigurno

5:2 - Na korak od prvog seta Novak je stao! Prpustio je 4 set lopte i greškama doneo rivalu prvi brejk u meču

5:1 - Fučovič je spasao dve set kopte, a zatim na oduševljenje publike uzeo prvi gem na meču

5:0 - Đoković se igra sa rivalom

4:0 - Fučovič postaje nervozan, jer šta god da pokuša nema rezultata, pretrpeo je i drugi brejk

3:0 - Novak se prvi put okliznuo, ali je ustao bez problema, a zatim potvrdio brejk

0:2 - Novak je odmah pritisnuo rivala i napravio brejk

1:0 - Novak je napravio dve greške u startnom gemu u kom je servirao, a u kom je bilo i dve duže razmene udaraca

Prvi set

Oba prethodna duela Đoković je rešio u svoju korist. Poslednji se odigrao u Dohi 2019. godine i bilo je 2:1 za Novaka, dok je prvi odigran takođe na tvrdoj podlozi ali na Ju-Es openu 2018. godine i bilo je 3:1 za momka iz Beograda.

Novak je u dosadašnjem toku turnira u Londonu pobeđivao redom Drejpera, Andersona, Kudlu i Garina i samo mu je prvopomenuti uzeo jedan set.

Na drugoj strani, Fučovič, koji 48. na ATP listi je do ovog četvrtfinala dobijao redom Sinera (3;1), Veselog (1:0, predaja), Švarcmana (3:1) i Rubljova (3:2).

Ukupan nagradni fond Vimbldona je 17,066,000 funti. Prvi nosilac u muškoj konkurenciji je Novak Đoković koji brani titulu.