NIJE USPEO: Kecmanović bez glavnog žreba u Sankt Peterburgu!

poraz

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u glavni žreb turnira u Sankt Peterburgu

Japanac Jošihito Nišioka, trenutno 82. igrač sveta, pobedio je devet mesta bolje plasiranog Kecmanovića u tri seta - 6:3, 4:6, 6:2 za sat i 55 minuta.

Nišioka je u prvom i trećem setu po dva puta oduzeo servis 22-godišnjem Srbinu, koji je samo u drugom setu bio ravnopravan protivnik.

Kecmanović je u tom delu meča napravio dva brejka, tako da mu ribrejk kod rezultata 3:1 nije mnogo naškodio.

U odlučujucem setu oba tenisera su bila sigurna na svoj servis u prvih pet gemova, a onda je Nišioka napravio dupli brejk i obezbedio mesto u glavnom žrebu.

Lasla Đerea na startu očekuje duel sa Iljom Ivaškom. Iz regiona u Sankt Peterburgu ćemo gledati još finalistu Moskve Marina Čilića, koji u prvom kolu igra sa Albertom Ramosom i Nina Serdarušića koji se sastaje sa Sebastijanom Kodrom.

Prvi nosilac je Andrej Rubljov, a drugi Denis Šapovalov.