TRIJUMFALNI POVRATAK ĐOKOVIĆA: Novak slavio u prvom meču posle US opena! VIDEO

Masters u Parizu

Posle sedam nedelja i finala na US Openu Novak Đoković se vratio na teren.

Đoković je u dublu sa Filipom Krajinović slavio posle preokreta protiv Australijanaca De Minora i Savila u 1. kolu mastersa u Parizu - 4:6, 6:4, 10:7.

Đoković će prvi meč u singlu igrati u utorak oko 19.30 časova, a rival će biti Marton Fučovič iz Mađarske.

Novak i Filip su odlučili da prijave dubl kako bi se što bolje pripremili za Dejvis kup gde će braniti boje Srbije.

U narednoj rundi igraće protiv šesti nosilaca, Džona Persa i Filipa Kolašeka.

Prvi set je pripao Australijancima koji su već u prvom gemu oduzeli servis Novaku. Do kraja seta nisu dali priliku srpskoj kombinaciji da se vrati.

Drugi set je tekao u ravnopravnoj igri, nijedan od parova nije uspevao da napravi brejk. Sve do rezultata 5:4. Tada je Đoković "probušio" De Minaura riternom i doneo izjednačenje u setovima.

Treći set se igra do 10 poena, a u njemu je viđeno puno obrta. Prvo je srpski dubl poveo sa 5:1, pa Australijanci preokrenuli sa 6:5.

Pri vođstvu De Minora i Sevila 7:6 usledio je furiozan finiš od četiri vezana poena za srpski tim i velika pobeda.

3. SET

Treći set se igra do deset poena.

Odlično je srpski dubl krenuo i poveo sa 5:1, ali su Australijanci napravili veliki preokret i poveli sa 6:5.

Gotovo je, posle vođstva Australijanaca 7:6 srpski par je vezao četiri poena i slavio.

2. SET

6:4 - Prva brejk lopta za srpski dubl i odmah brejk. Ujedno to je i set za Đokovića i Krajinovića.

5:4 - Lep gem za Krajinovića, koji je servirao, i Đokovića.

4:4 - Auuu šteta. Na brejk loptu za srpski par loptica je udarila u mrežu i prevarila Đokovića koji je bio u prilici da poentira.

4:3 - Đoković je upisao prvi as servis u meču, a srpski dubl stigao do gema prilično lako.

3:3 - Bez većih problema Australijanci stižu do novog izjednačenja u setu.

3:2 - Srpski dubl prvi put u meču sa nulom uzima gem.

2:2 - De Minor je prvo napravio prvu duplu servis grešku, a zatim i prvi as kojim je doneo izjednačenje svojoj kombinaciji.

2:1 - Sjajan gem, Novak i Filip su spasli brejk loptu, a zatim je Đoković servis vinerom doneo gem svojoj kombinaciji.

1:1 - Šteta, Australijanci ne daju iznenađenje.

1:0 - Filip se na servisu suočio sa brejk prilikom, ali su on i Novak uspeli da se izvuku i povedu u drugom setu.

Novak Đoković, Filip Krajinović

1. SET

4:6 - Šteta, srpski dubl je stigao do prve brejk šanse, ali nije uspeo da oduzme servis rivalu.

4:5 - Dobar gem za srpski dubl na servis Đokovića.

3:5 - Australijanci održavaju prednost iz prvog gema, bez brejk šansi za srpsku kombinaciju.

3:4 - Izvukao se srpski dubl iz ovog gema, Krajinović je odservirao dve uzastopne servis greške, zatim su osvojena tri poena, da bi Australijanci stigli do 40:40 i brejk šanse. Ipak, sjajan napad i volej Krajinovića doneli su smanjenje rezultata

2:4 - Australijanci su osvojili ključni poen, i zadržali brejk prednosti.

2:3 - Dobar servis za Novaka, srpski par smanuje.

1:3 - Bez izgubljenog poena Australijanci drže svoj servis.

1:2 - Prvi gem za srpski dubl, i to na servis Krajinovića.

0:2 - Australijanci čuvaju svoj servis bez većeg problema.

0:1 - Novak Đoković je prvi servirao, ali odmah i izgubio servis. Rivali su stigli do dve brejk lopte, srpski par je uspeo da spase, ali je Novak na odlučujućem poenu odservirao duplu servis grešku.

Srpski teniseri Novak Đoković i Filip Krajinović započinju Masters u Parizu.

Njima će protivnici u prvom kolu biti Australijanci Aleks de Minor i Luk Savile.

Ovo će za najboljeg igrača sveta u singlu biti prvi nastup još od finala US opena, kada je izgubio od Danila Medvedeva.

Jedan od razloga zašto su Novak i Filip prijavili dubl je činjenica da će igrati u Dejvis kupu za Srbiju, pa je ovo neka vrsta pripreme.