DRAMA U GVADALAHARI: Pliškova u triler meču pobedila Mugurusu na startu WTA finala!

Završni turnir

Češka teniserka Karolina Pliškova pobedila je u meksičkoj Gvadalahari špansku igračicu Garbinje Mugurusu sa 4:6, 6:2, 7:6, u meču prvog kola grupne faze WTA finala

Meč između Pliškove i Muguruse, četvrte i pete teniserke sveta trajao je dva sata i 28 minuta.

Prva je do brejka došla Čehinja, koja je povela sa 2:0 u prvom setu, da bi zatim Mugurusa napravila dva brejka, i došla do vođstva u setovima.

Za osvajanje drugog seta Pliškovoj su bila potrebna dva brejka. U prva dva gema odlučujućeg seta teniserke su napravile po brejk, a Pliškova je pri rezultatu 5:4 imala dve meč lopte na servis španske teniserke.

Set je zatim otišao u taj-brejk, u kojem je viđeno čak 11 mini brejkova, a taj deo igre pripao je Čehinji rezultatom 8:6.

U sredu uveče estonska igračica Anet Kontavejt (osma teniserka sveta) je pobedila Čehinju Barboru Krejčikovu (treća na WTA listi) sa 6:3, 6:4.

U drugom kolu grupe Teotivakan igraće Pliškova i Kontavejt, odnosno Krejčikova i Mugurusa.

Večeras će početi takmičenje i u grupi Čičen-Ica, a prvi meč će igrati Poljakinja Iga Švjontek i Grkinja Marija Sakari.