SRBIJA STREPI ZA ČETVRFINALE: Sve oči uperene na meč Rusije i Španije!

dejvis kup

Naša selekcija mora da čeka povoljan ishod još dva meča: Rusija - Španija i SAD - Kolumbija.

Srbiji je bila potrebna pobeda domaćina Austrije protiv Nemačke u Dejvis kupu, da bi obezbedila plasman u četvrtfinale.

Međutim, pošto su Nemci bili bolji u dublu i pobedili Austrijance ukupnim rezultatom - 2:1, sme oči naše selekcije usmerene su na meč Španije i Rusije koji se igra u Madridu. Srbija će "meriti" set količnik sa poraženim iz tog duela.

Novak Đoković, Danil Medvedev

Trenutno, nakon pobede Felisijana Lopesa nad Andrejom Rubljovim, domaći vode 1-0. Ipak, u drugom duelu, Danil Medvedev ima prednost od 1-0 u setovima nad Pablom Karenjom Bustom.

Set-količnik Srbije je 9-6, a ono što je sigurno jeste da nas ukupni poraz Španije vodi dalje.

Ukoliko Španija slavi (Busta pobedi Medvedeva), pomno ćemo pratiti dubl susret, gde nam nikako ne bi odgovarao maksimalan trijumf ruskog para.