SRPSKI DERBI PRIPAO MIOMIRU: Kecmanović nakon tri seta pobedio Đerea na turniru u Buenos Ajresu

Zanimljiv meč

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se večeras u osminu finala turnira u Buneos Ajresu, pobedivši sunarodnika Lasla Đerea sa 2:1 po setovima 6:4, 1:6, 6:1.

Kecmanović, 64. igrač sveta, pobedio je Đerea, 56. na ATP listi, nakon sat i 44 minuta igre.

U prvom setu Đere je prvi stigao do brejka, ali je Kecmanović dva puta zaredom uspeo da oduzme servis protivniku i preokrene rezultat i dobije set.

Đere je stigao do izjednačenja u setovima oduzevši dva puta servis Kecmanoviću, da bi u trećem, odlučujućem setu Kecmanović u četvrtom i šestom gemu stigao do brejka i plasmana u drugo kolo.

Protivnik Kecmanoviću u osmini finala biće bolji iz duela dva Argentinca Franciska Serundoloa i Fakunda Bagnisa.