VELIKA ŠTETA: Miomir Kecmanović zaustavljen u četvrtfinalu Indijan Velsa, Fric otišao u polufinale

Pao posle tri seta

Srpski teniser Miomir Kecmanović eliminisan je u četvrtfinalu Indijan Velsa pošto je od njega bio bolji Tejlor Fric sa 2:1 (7:6, 3:6, 6:1).

Veliku borbu vodili su Fric i Kecmanović tokom čitavog meča, Srbin je bio bolji rival u prvom setu, ali je on otišao na račun Amerikanca posle taj-brejka.

Srpski teniser je uspeo da se vrati u drugom setu i poravna rezultat pošto je napravio prvi brejk u čitavom meču pri vođstvu od 4:3. Delovalo je da će Kecmanović uspeti da napravi još jedno iznenađenje na osnovu momentuma iz drugog seta, ali nije bilo tako.

Fric je furiozno otvorio odlučujući set, poveo, a onda zaređao četiri gema i napravio dva brejka. Bio je to početak kraja, a Kecmanović je uspeo samo da ublaži poraz i osvoji makar gem u poslednjem setu.

Amerikanac će u polufinalu igrati protiv Andreja Rubljova, dok je drugo polufinale špansko a sastaju se Nadal i Alkaraz.