BRAVO DUCI! Lajović napravio VELIKO IZNENAĐENJE: Srbin SRUŠIO Kaspera Ruda i plasirao se u 3. kolo Madrida

masters u madridu

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u treće kolo mastersa u Madridu.

Dušan Lajović savladao je Kaspera Ruda sa 7:6, 2:6, 6:4 posle velike borbe.

Od početka meča bilo je veoma uzbudljivo na terenu. Lajović je prvi stigao do brejka u trećem gemu a potom i do prednosti od 3:1. Rud je uspeo da uzvrati u šestom gemu, veže tri gema i povede sa 4:3.

U nastavku je viđena rezultatska klackalica, a pbednika prvog seta je rešio taj-brejk.

Drugi set je protekao u dominaciji Kaspera Ruda koji je lako stigao do 5:1, a onda rutinski izjednačio u setovima - 6:2.

Lajović je u odlučujućem setu dobro servirao, ali je takođe i Rud bio siguran u svojim servis gemovima, pa je u trećem setu viđena nemilosrdna borba.

U finišu meča, Dušan je u desetom gemu uspeo da dođe do ključnog brejka i velike pobede.

U narednom kolu igraće protiv boljeg iz meča Huberta Hurkača i Alehandra Davidoviča Fokine.