KRAJINOVIĆ POSLE DVA TAJ-BREJKA U 2. KOLU RIMA: Srbin na mišiće pobedio Tijafoa i plasirao se u narednu rundu takmičenja

MASTERS U RIMU

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u 2. kolo Mastersa u Rimu.

Krajinović je posle dva sata i 10 minuta igre savladao francuskog tenisera Frensisa Tijafou sa 7:6 (9:7), 7:6 (7:4).

U prvom setu nije bilo brejkova, a bliži tome je bio Tijafo, naročito u šestom gemu kada nije iskoristio četiri brejk prilike. Na kraju je prvi set rešen u taj-brejku koji je dobio srpski teniser sa 9:7, iskoristivši treću set loptu.

Tijafo je u prvom gemu drugog seta oduzeo servis Krajinoviću, ali je srpski teniser u osmom uspeo da vrati brejk i izjednači na 4:4, da bi u potom u desetom gemu prepustio jednu meč loptu.

Ono što je tada propustio, nije u novom taj-brejku koji je dobio sa 7:4 za plasman u drugo kolo.