JEZIVA POVREDA ZVEREVA! Krici i jauci se čuli na Rolan Garosu: Svet u ŠOKU, Nemac na ŠTAKAMA, Nadal u finalu! VIDEO

ROLAN GAROS

Peti teniser sveta Rafael Nadal plasirao se danas u finale Rolan Garosa, pošto mu je meč pri rezultatu 7:6 (8), 6:6, predao treći igrač sveta Aleksander Zverev.

Meč španskog i nemačkog tenisera je do predaje trajao tri sata i sedam minuta.

Zverev je prilikom poslednjeg poena u 11. gemu na servis španskog igrača iskrenuo zglob, a potom je teren napustio u kolicima.

Nemački igrač je uzeo medicinski tajm-aut, a nakon desetak minuta se vratio sa štakama i predao meč.

Prvi set je počeo brejkom Zvereva, da bi Nadal rezultat izjednačio u osmom gemu.

Na servis nemačkog tenisera Nadal je imao tri set lopte u 10. gemu, ali ih nije realizovao.

Set je otišao u taj-brejk u kojem je sa 6:2 vodio Zverev. Španac je u nastavku osvojio pet uzastopnih poena, a zatim je iskoristio ukupno šestu set loptu.

Obojica su u drugom setu napravila po četiri brejka, i set je trebalo da bude rešen u novom taj-brejku.

Nadal se u 30. grend slem finale plasirao na svoj 36. rodjendan. Do sada je osvojio 22 grend slem titule, od čega 13 na Rolan Garosu.

U finalu pariskog turnira igraće protiv boljeg iz meča Kasper Rud (Norveška) - Marin Čilić.

1 / 8 Foto: Printskrin

Kraj meča:

Rafael Nadal - Aleksander Zverev 7:6 (10:8), 6:6

Drugi set:

- Nažalost ovaj meč je gotov, Nadal se plasirao u finale, Zverev ne može da stoji, a kamoli nastavi meč

- Zverev je proklizao na teren i povredio se, uz krike i jauke invalidskim kolicima je odvezen sa terena. Još uvek nije poznato da li je meč završen, mada sve nažalost upućuje na to.

- Nemac je povredio desni skočni zglob, na štakama se vratio na teren! Teška povreda Nemca. Moguće je da mu je i noga slomljena.

1 / 2 Foto: Printskrin

6:6- Pomalo čudno za ovaj set, nema brejkova više , gledaćemo taj-brek

5:6 - Zverev u teškom momentu po njega osvaja gem na svoj servis. Nadal ponovo servira za ostanak u setu

5:5 - Nadal kad je najvažnije osvaja svoj gem servis i ostaje u drugom setu.

4:5 - Neverovatan set, Nadal ponovo vraća brejk, problem mu je što sada mora da servira!

3:5 - Nadal vraća brejk, ali potom četvrti put u ovom setu gubi svoj servis, Nadal ne može da osvoji servis gem, potpuno neverovatno. Zverev servira za 1:1 u setovima

Rafael Nadal

2:4 - Zverev uz malo muke konačnom osvaja svoj gem servis, a onda na 40:15 za Nadala, spašava dve gem i koristi treću brejk loptu za veliku prednost u drugom setu.

2:2 - Potpuno neverovatan meč, niko ne može da osvoji svoj servis, novi brejk Zvereva za izjednačenje u drugom setu.

2:1 - Novi brejk, Nadal, gledamo sjajan tenis.

1:1 - Neverovatan meč novi brejk, Zverev je okrenuo 40:15, na servis Nadala i sa četuiri uzastopna poena vratio egal u drugi set.

1:0 - Brejk! Šta se dešava sa Zverevom sada... Bez osvojenog poena je izgubio gem na svoj servis kojim je otvorio drugi set.

Prvi set:

Taj-brejk:

10:8 - Set! Konačno kraj prvog seta, Nadal se vratio u prvi period igre nakon brejka zaostatka, a onda je u taj-brejku spasio četiri vezane set lopte.

I sam je imao pet prilika da završi set, pre nego što je iskoristio šestu šansu. Posle sat i po vremena igre ima prednost rezultatom 1:0.

9:8 - Šesta set lopta za Španca.

8:8 - Izvukao se Zverev. Nastavlja se ludilo.

8:7 - Mini brejk Nadala, imaće set loptu na svom servisu.

7:7 - Još se igra...

7:6 - Prva set lopta za Španca u taj-brejku.

6:6 - Četiri vezana poena za Nadala!

5:6 - Neverovatno! Nadal je spasio i treću set loptu. Sa četvrtom će se suočiti na svom servisu.

4:6 - Još jednu set loptu je spasao ljubimac domaće publike.

3:6 - As Nadala, ali sada servira njegov protivnik.

2:6 - Četiri vezane set lopte!

2:5 - Velika prednost Zvereva, a dva servisa sada ima Nadal.

2:4 - Zamena strana pri prednosti mlađeg od dvojice tneisera.

2:3 - Kakav odgovor Zvereva! Ne samo da je vratio mini brejk, već je vezao dva.

2:2 - Odmah se vraća Nemac,

2:1 - Evo prvog mini brejka!

1:1 - Uzvraća Zverev.

1:0 - Prvi servis je imao Nadal, on je i osvojio prvi poen.

6:6 - Jedan lakši gem za promenu. Zverev je obezbedio igranje taj-brejka.

6:5 - Tri brejk lopte je spasao Zverev, mučio se da osvoji svoj gem i izjednači na 5:5, a onda je on zapretio Nadalu. Imao je dve šanse za brejk, ali Rafa se kao i njegov protivnik vratio i osvojio gem.

5:4 - Brejk! Prvi put je bio opasan na servisu rivala i odmah je Nadal stigao do brejka. Prvi put se izvukao Zverev, ali kod druge šanse za oduzimanje servisa, Španac je uspeo da osvoji poen i da se vrati u set, a potom i da pređe u vođstvo.

3:4 - Ekspresno su u svoju korist dvojica tenisera rešila dva gema - bez izgubljenog poena na svom servisu!

2:3 - Samo jedan prvi servis nije pogodio Zverev i to bi mogao da bude problem za Nadala. Posle pet gemova, on i dalje ima zaostatak u odnosu na rivala.

1:2 - Potvrdio je brejk Zverev sigurnim gemom na svom servisu, a potom je i "bik sa Majorke" osvojio prvi gem u meču.

0:1 - Brejk! Odmah Zverev oduzima servis Nadalu! Imao je Španac 30:0, ali vezao je četiri poena Nemac.

Uoči meča:

Španac koji ovog petka proslavlja 36. rođendan, bori se za 14. finale i priliku da osvoji baš 14. titulu na Rolan Garosu, dok bi Nemac pobedom stigao do prvog finala u Parizu, ukupno drugom na grend slem turnirima posle US Opena iz 2020. godine.

Do polufinala su obojica stigli nakon teških mečeva. Nadal je prvo igrao pet setova protiv Feliksa Ožea-Alijasima, zatim četiri seta i više od četiri sata protiv Novaka Đokovića, dok je Zverev imao napornih tri i po sata protiv Karlosa Alkaraza.

Osim za plasman u finale, današnji protivnici igraju i za plasman na ATP listi. Zverev bi u slučaju ulaska u finale i pobedi u borbi za trofej postao prvi teniser sveta, dok Nadal titulom može da prestigne Novaka Đokovića, postane treći na svetu i približi se vrhu.

Ovo je prvi susret dvojice tenisera ove sezone, a ukupno su se sastajali devet puta. U poslednja četiri meča, Zverev ima tri pobede, dok je Nadal slavio u preostalih šest mečeva.