NADAL KROZ MUKE DO DRUGOG KOLA: Argentinac namučio Rafu, Španac PREŽIVEO!

VIMBLDON

Španski teniser Rafael Nadal savladao je Argentinca Franciska Serundola u 1. kolu Vimbldona sa 3:1 u setovima (6:4, 6:3, 3:6, 6:4).

Nadalu je bilo potrebno tri sata i 36 minuta da savlada 41. tenisera sveta i da se po 14. put u karijeri plasira u drugo kolo ovog grend slem turnira.

Nadal je u prvom setu napravio brejk već u četvrtom gemu, ali mu je Argentinac uzvratio u petom. Ipak Rafa u 10 gemu pravi novi brejk i osvaja prvi set rezultatom 6:4.

U drugom setu, Nadal je bio siguran na svoj servis, a brejk u šestom gemu bio mu je dovoljan za rutinskih 6:3

Delovalo je da će Španac lako završiti meč, ali onda je Arfgentinac zaigrao fantastično.

Rafael Nadal

Nakon izjednačenog trećeg seta napravio je brejk u osmom gemu, koji je potom potvrdio i dobio set sa 3:6

U četvrtom setu, Serundolo prvi pravi brejk u maratonskom trećem gemu. Ipak Rafa se budi kad je najpotrebnije i sa dva brejka u osmom i desetom gemu dobija meč 6:4

Nadal će se u drugom kolu sastati sa Litvancem Rikardom Berankisom koji je sa 3:0 savladao Amerikanca Sema Kverija.